Rosja

Moskwa

Rossijanka w półfinale Pucharu Rosji

Dodany przez Futko, 25 Kwi2012 21:25, czytany 957 razy, komentarze 0

W rozegranych 18 kwietnia meczach 1/4 finału Pucharu Rosji kobiet niespodzianek nie było. Mistrz kraju - FC Rossijanka awansowała do kolejnej rundy.

SZWSM Izmaiłowo, przeciwnik Rossijanki w ćwierćfinale, nie postawił piłkarkom spod Moskwy specjalnie trudnych warunków. Ekipa francuskiego trenera Farida Benstiti wygrała 2-0 po bramkach Olgi Pietrowej w 36 i Sofi Jacobsson w 65 minucie.

W innych spotkaniach Zorkij Krasnogorsk rozgromił u siebie Mordowoczkę 8-1 (Gole: Teixeira -2, Moran - 1, Morozowa -2 i Conti - 3) a Zwiezda 2005 Perm zwyciężyła bez problemów Riazań-WDW 4-0 po bramkach Ruiz Roman (3) i Kuroczkiny (1).

W ostatnim meczu tej fazy pucharu Energia Woroneż potrzebowała rzutów karnych aby przeskoczyć Kubanoczkę i awansować do kolejnej rundy. Kiedy po 90 minutach i dogrywce wynik brzmiał 2-2 przystąpiono do strzelania jedenastek i tutaj skuteczniejszy okazał się klub z Woroneża, który wygrał 4-2.

Mecze 1/2 finału Pucharu Rosji kobiet odbędą się 30 kwietnia. Zestaw półfinału wygląda następująco: