flag

USA

Waszyngton

Menu

Nasi partnerzy

Selekcjoner USA zwolniony!

Dodany przez Futko, 7 Kwi2014 11:54, czytany 1435 razy, komentarze 0

img

Foto: Expansia Media 

Tom Sermanni został zwolniony z posady selekcjonera reprezentacji kobiet Stanów Zjednoczonych. Taką decyzję podjęła tamtejsza federacja piłki nożnej po niedzielnym meczu z Chinami.

Amerykanki co prawda wygrały towarzyskie starcie 2-0, lecz ich gra nikogo nie zadowoliła, potwierdzając jedynie, że kiepska postawa zawodniczek USA w trakcie niedawnego turnieju Algarve Cup nie była przypadkowa.

- Jestem zawiedziony tym co się stało - skomentował swoje nagłe odejście szkocki coach. - Naprawdę nie wiem dlaczego tak się stało. Według mnie robiliśmy wszystko zgodnie z planem.

Z kolei szef północnoamerykańskiego soccera przekazał mediom taki komentarz: - Podążaliśmy w złym kierunku, musieliśmy więc szybko podjąć decyzję. Wkrótce czekają nas mecze eliminacyjne do finałów mistrzostw świata w Kanadzie, do których musimy być właściwie przygotowani. Już rozpoczęliśmy poszukiwania następcy, a do tego czasu kadrę poprowadzi dyrektor sportowa Jill Ellis.

Prawdziwych powodów zwolnienia byłego opiekuna drużyny pań Australii na razie nie znamy. Mówi się, że szkocki trener nie znalazł wspólnego języka z piłkarkami, które po odejściu Szwedki Pia Sundhage poluzowały wyraźnie dyscyplinę i grę w piłkę zaczęły traktować niezbyt poważnie.

Sermanni reprezentację mistrzyń olimpijskich objął z początkiem 2013 i przez ten czas drużyna grała na wysokim poziomie. Wszystko zaczęło się zmieniać pod koniec ub. roku zaś kryzys nastąpił podczas marcowego turnieju w Portugalii, gdzie reprezentacja Amerykanek wypadła bardzo kiepsko - przegrała dwa mecze grupowe, w tym aż 5-3 z Danią, co w historii nigdy przedtem się nie zdażyło.Kto zastąpi 59-letniego obecnie Szkota (na zdjęciu. Foto: wiki)? To będzie z pewnością jedna z ciekawszych decyzji, gdyż na trenerskim rynku nie ma zbyt wielu kandydatów, a ci, którzy mogliby wchodzić w grę mają ważne kontrakty. Mówi się, że może to być Francuz Bruno Bini, który zakończył współpracę z Tri Colores po EURO 2013, albo była opiekunka Anglii - Hope Powell, a nawet że ponownie do USA wróci Pia Sundhage, której wspołpraca ze szwedzkimi klubami i piłkarkami nie układa się zbyt dobrze.

Sam mecz rozegrany w Colorado drużyna pań USA wygrała 2-0 po bramkach Lauren Holiday (38 min.) i Megan Rapinoe (78), ale niedzielny występ nie zadowolił piętnastotysięcznej publiczności. Warto jednak odnotować, że była to 81 gra drużyny narodowej bez porażki na własnym boisku i że pomocniczka Heather O'Reilly wystąpiła po raz 200-ny w barwach swojego kraju.

Obie reprezentacje spotkają się jeszcze raz - będzie to w czwartek, 10 kwietnia.


Mecz USA - Chiny kobiet 2-0 na video:06.04.2014 Colorado - mecz towarzyski kobiet

USA - Chiny 2-0 (1-0)


Bramki: Holiday (39), Rapinoe (78)

USA: 1-Hope Solo (21-Jill Loyden, 46) - 11-Ali Krieger, 6-Whitney Engen, 4-Becky Sauerbrunn, 25-Meghan Klingenberg; 7-Morgan Brian, 12-Lauren Holiday (15-Megan Rapinoe, 67), 10-Carli Lloyd (17-Tobin Heath, 84); 9-Heather O’Reilly (8-Amy Rodriguez, 83); 2-Sydney Leroux, 23-Christen Press (20-Abby Wambach, 57). Selekcjoner: Tom Sermanni

Tagi: Reprezentacja USA, Tom Sermanni

.

komentarze (0):

Bądź pierwszy, dodaj komentarz!

.
Dodaj nowy komentarz: