Menu

Nasi partnerzy

Slovan Bratysława i reszta

Dodany przez Futko, 17 Lip2012 11:09, czytany 1160 razy, komentarze 1

img

Mistrz Słowacji i rywal Unii - Slovan Bratysława. Foto:SFZ

Slovan Bratysława i reszta. Tak w dużym skrócie podsumować można wydarzenia ostatniego sezonu w piłce nożnej kobiet na Słowacji.


W zakończonych w drugiej połowie czerwca rozgrywkach 2011/12 liczyła się tylko jedna drużyna - mianowicie zespół bratysławskiego Slovana. Przeciwnik raciborskiej Unii w eliminacjach Ligi Mistrzyń wygrał zdecydowanie mistrzostwo kraju dorzucając też zwycięstwo w Pucharze Słowacji.

Jako że Slovan i Unia będą rywalami w sierpniowym turnieju Champions League - spotkają się w stolicy Słowacji - warto poświęcić trochę uwagi wydarzeniom na boiskach południowego sąsiada Polski.

Tym razem rozgrywki ligowe przyniosły pewne novum - otóż miejscowa federacja futbolu zadecydowała, iż po lidze cztery czołowe drużyny zagrają baraże, rozstrzygające o kolejności w mistrzostwach.

Klasyczną rywalizację wygrały "Niebieskie" z Bratysławy a tuż za nimi znalazł się główny rywal, imiennik - Slovan Duslo Sala, Ponadto do fazy play off weszły FC Union Nove Zamky oraz SKF Zirafa Zilina. I tym razem na pierwszym miejscu finiszowała jedenastka z Bratysławy. Niespodzianką było natomiast drugie miejsce klubu Union oraz brązowe medale Ziliny. Z kolei tradycyjny wicemistrz Słowacji - Duslo Sala sezon 2011/12 zakończył dopiero na czwartej pozycji, mimo iż w składzie ma kilka reprezentantek kraju z bramkarką El Dahaibiovą na czele.

Slovan, na którym opiera się kadra kobiet Słowacji, to zespół wyrównany i bez większych gwiazd. Jego siłą jest dyscyplina taktyczna i duża wola walki, która w ubiegłym roku pozwoliła tej ekipie wygrać z raciborzankami w Lidze Mistrzyń i zakończyć udział Polek w turnieju na fazie eliminacji. I na to "Unitki" będą musiały uważać podczas sierpniowego starcia w Bratysławie. Zadanie tym bardziej stać się może trudnym, gdyż opiekunem Słowaczek jest znów trener Martin Pacholek, doskonale znający mocne i słabe strony mistrza Polski.

Mistrz i zdobywca pucharu 2011/12 na Słowacji - Slovan Bratysława. Foto: SFZ

Tabela końcowa baraży 2011/12 I ligi kobiet na Słowacji wygląda następująco:

1.Slovan Bratysława - 6 gier/ 22 pkt 2. FC Union Nove Zamky - 6 /11 pkt 3. SKF Zirafa Zilina - 6/7 pkt 4. FC Slovan Duslo Sala - 6/6 pkt

W maju oba Slovany zagrały finał krajowego pucharu, zakończony zwycięstwem Bratysławy nad Sala 2-0. O tym spotkaniu pisaliśmy już na łamach futbolkobiet.pl. Szersza informacja na stronie krajowej Słowacji.
W sumie w witrynach klubu ze stolicy stoją trzy trofea pucharowe oraz jedenaście statuetek za zdobycie mistrzostwa. Lata 2009 - 2012 to, podobnie jak Unii w Polsce, nieprzerwana dominacja "Modrych".

Z ligi spadł klub Ajax Pakostov a na jego miejsce awansowała drużyna OFK Dunajska Luzna, która wygrała II dywizję z 61 punktami wyprzedzając SK Selce (58) i TJ Spartak Myjava (56).

Mistrz II ligi na Słowacji sezonu 2011/12 - OFK Dunajska Luzna. Foto: SFZ

Dla uzupełnienia dodajmy jeszcze, iż w rozgrywkach ligi juniorek (grupa wiekowa U-15) pierwsza była młodzież Slovana Duslo Sala (22 pkt), przed Slovanem Trencianske Teplice (9), Ajaxem Pakostov (7) i Slovanem Bratysława (7 pkt).

Juniorski mistrz 2011/12 Słowacji - ekipa Slovana Duslo Sala. Foto: SFZ

Tagi: Słowacja, Slovan Bratysława, Martin Pacholek

.

komentarze (1):

Napisał: Pepik , 18 Lip2012 00:10

prosze zwrocic uwage na to ze wszystkie druzyny maja medale! czy tak jest zawsze w polskiej pilce kiedy graja kobiety*


.
Dodaj nowy komentarz: