Slovan Bratysława zdobył puchar

Dodany przez Futko, 20 Maj2012 22:39, czytany 681 razy, komentarze 0

Slovan Bratysława - zdobywca pucharu. Foto: Expansia Media

Slovan Bratysława zdobył Puchar Słowacji 2012 w piłce nożnej kobiet. W finale "Niebieskie" pokonały imiennika z Sala 2-0.

Pierwsze 45 minut mineły pod dyktando mistrzyń Słowacji - drużyny z Bratysławy. Efektem dominacji stołecznego Slovana była bramka pomocniczki Balazikovej zdobyta po solowej akcji w 10 minucie gry. Balazikova miała jeszcze jedną okazję do wpisania się na listę strzelczyń, ale w 16 minucie z bliskiej odległości przestrzeliła nad bramką.

Przebieg drugiej połowy był bardziej wyrównany i coraz częściej interweniować musiała golkiperka z Bratysławy - Maria Korenciova. Nie były to jednak akcje, z których drużyna trenera Milana Mrllaka mogła strzelić gole. W 75 minucie wszystko stało się jasne. Do centry Suskovej wyskoczyła środkowa napastniczka Dana Feckova i na tablicy pokazał się wynik 2-0 dla gości. Tym samym trofeum Pucharu Słowacji 2012 stanie w witrynie klubu z Bratysławy, przed którym teraz obrona (kolejnego) tytułu mistrza kraju.