flag

FIFA

Szwajcaria - Zurich

Turniej olimpijski rozlosowany

Dodany przez Futko, 26 Kwi2012 22:35, czytany 654 razy, komentarze 0

img

Na słynnym londyńskim stadionie Wembley rozlosowano we wtorek, 24 kwietnia turniej piłkarski igrzysk olimpijskich 2012. Już na starcie dojdzie do ciekawego pojedynku dwóch faworytów do medali.

GRUPY

Rywalizacja piłkarska w ramach olimpiady Londyn 2012 odbędzie się w kategoriach drużyn męskich i żeńskich. Tak też losowano poszczególne grupy. Po reprezentacjach panów przyszła kolej na turniej pań.

Podział na trzy grupy wygląda następująco:

GRUPA E: Wielka Brytania, Nowa Zelandia, Kamerun i Brazylia

Mecze: Cardiff (Walia)

GRUPA F: Japonia, Kanada, Szwecja i Republika Południowej Afryki

Mecze: Coventry (Anglia)

GRUPA G: USA, Francja, Kolumbia i Korea Północna

Mecze: Glasgow (Szkocja)

FAWORYCI

Warto zapytać kto jest faworytem do olmipijskiego złota wśród żeńskich reprezentacji. Eksperci typują trzy drużyny - USA, Japonię i Francję.

Piłkarki Stanów Zjednoczonych to (aktualny) mistrz olimpijski z Pekinu z 2008 roku. Ogółem USA wygrało trzy z czterech turniejów na igrzyskach, włączając pierwszy w historii turniej w Atlancie w 1996 roku. Nic dziwnego, że ekipa Amerykanek i tym razem liczy na najwyższe miejsce na podium.

Pokrzyżować szyki może jej aktualny mistrz świata Japonia i coraz silniejsza Francja. Po losowaniu szef japońskiej drużyny Norio Sasaki stwierdził, iż docenia klasę rywali, ale do Londynu jedzie po złoto.

O medalach podobnego koloru myślą również Francuzki, chyba najsilniejsza aktualnie reprezentacja kobiecego futbolu w Europie.

Fanów piłki już na inaugurację czeka bardzo ciekawy pojedynek - 25 lipca o godzinie 17.00 na stadionie w angielskim Coventry w Grupie G zagrają USA i Francja.

CZTERY NACJE

Gospodarzy igrzysk reprezentować będzie ekipa pod nazwą Wielkiej Brytanii, złożona z zawodniczek Anglii, Szkocji, Walii i ewentualnie Irlandii Północnej czyli krajów tworzących Zjednoczone Królestwo. Zadania zbudowania reprezentacji z kilku narodowości podjeła się trenerka Anglii - Hope Powell.

Oficjalnie turniej olimpijski w piłce nożnej kobiet otworzy mecz Wielka Brytania - Nowa Zelandia. Będzie to 25 lipca na stadionie w walijskim Cardiff. Początek gry godzina 16.00.

Zwieńczeniem zmagań będzie finał na słynnym Wembley w Londynie. Walka o tytuł mistrza olimpijskiego 2012 rozpocznie się tam 9 sierpnia o godzinie 19.45.

Dotychczasowi zwycięzcy turniejów olimpijskich w piłce nożnej kobiet:

1996 Atlanta: USA

2000 Sydney: Norwegia

2004 Ateny: USA

2008 Pekin: USA

Tagi: Olimpiada Londyn 2012

.

komentarze (0):

Bądź pierwszy, dodaj komentarz!

.
Dodaj nowy komentarz: