Polska

Warszawa

U-17: Uratowany remis z Angielkami!

Dodany przez Futko, 6 Paź2015 20:26, czytany 356 razy, komentarze 0

Reprezentacja Polski juniorek do lat 17 zremisowała 2-2 w ostatnim meczu turnieju I rundy eliminacji mistrzostw Europy UEFA do lat 17.

Wcześniej biało-czerwone wygrały z gospodarzem miniturnieju Estonią (10-0) oraz Chorwacją (5-0).

Obie bramki dla Polek zdobyła Marcjanna Zawadzka pewnie wykonując rzuty karne.

Mecz o pierwsze miejsce w grupie miał bardzo emocjonujący przebieg. Faworyzowane Angielki wyszły na prowadzenie w I połowie a po przerwie - po karnym - prowadziły już 2-0. Wydawało się, że kolejne gole dla wyspiarek to tylko kwestia czasu. Podopieczne NIny Patalon nie zamierzały się jednak poddać. Jedna z akcji biało-czerwonych zakończyła się faulem i sędzia podyktowała rzuty karny, który na kontaktowego gola zamieniła kapitan drużyny Marcjanna Zawadzka. Bramka uskrzydliła Polki, które do końca walczyły o zmianę rezultatu. W doliczonym czasie gry - była 84 minuta - kolejne nieczyste zagranie Angielek w polu karnym zakończyło się drugą "11"-tką. Zawadzka i tym razem wykazała stalowe nerwy i posłała piłkę do siatki. Remis na pewno nie krzywdzi żadnej ze stron. Angielki wygrały jednak grupę bowiem strzeliły więcej goli w poprzednich spotkaniach.

Kolejna faza kwalifikacyjna do słowackich ME 2016 o nazwie Elite Round odbędzie się wiosną przyszłego roku. W listopadzie UEFA dokona podziału na grupy i wyznaczy gospodarzy miniturniejów.

----------------------------------------------------------------------------------------
.
06.10. 2015 - Rakvere/Estonia - III mecz I rundy eME 2016 kobiet U-17

Anglia - Polska 2-2 (1-0)

Bramki: Niamh Charles (26), Georgia Stanway (45 karny) - Marcjanna Zawadzka - 2 (69 karny, 80+4 karny)

Polska: Panas - Botor, Grec, Zawadzka, Turkiewicz, Ratajczyk, Parczewska, Słowińska, Zawistowska, Fil, Eckerle (59, Kopińska). Selekcjonerka: Nina Patalon

źródło: PZPN/własne