Polska

Warszawa

U-19: Polska - Szwecja 1-2 na otwarcie

Dodany przez Futko, 5 Kwi2014 19:52, czytany 630 razy, komentarze 5

Reprezentacja Polski kobiet U-19 rozegrała pierwszy mecz II fazy eliminacji do mistrzostw Europy. We francuskim Sarlat biało-czerwone uległy drużynie Szwecji 1-2.

Początek gry należał do Szwedek, które w 4 minucie po strzale Filippy Curmark wyszły na prowadzenie, a następnie stworzyły sobie kolejne okazje do zdobycia goli.

Z czasem podopieczne Marcina Kasprowicza zaczęły śmielej ruszać do przodu i na bramkę rywalek strzały oddały - niestety niecelne - kapitan drużyny Joanna Wróblewska oraz Magdalena Szaj.

W 25 minucie Polki egzekwowały rzut rożny - centrę-uderzenie Katarzyny Konat na bramkę zamieniła krakowianka Anna Zapała.

Rezultatem 1-1 zakończyła się pierwsza część meczu.

W II połowie na murawie pojawiła się Ewa Pajor, która weszła za zdobywczynię gola. Napastniczka Medyka Konin dwukrotnie zagroziła bramce Szwedek, ale piłka minęła cel. Następnie aktywne w ofensywie były Ewelina Kamczyk oraz Zawiślak i Kaletka, które weszły na zmiany. Niestety żadna z wymienionych nie wpisała się na listę kanonierek.

W 88 minucie szwedzka drużyna wykonywała rzut wolny, który celnym uderzeniem w polu karnym zwieńczyła Lina Hurtig, zapewniając tym samym zwycięstwo ekipie Trzech Koron.

W innym spotkaniu tej grupy, Francja pokonała Rumunię 5-1 i objęła prowadzenie w tabeli. Francuzki mogły wygrać wyżej, lecz ich zawodniczka nie wykorzystała rzutu karnego.

Kolejne spotkania odbędą się w poniedziałek 7.4. Zmierzą się w nich Francja - Polska i Szwecja - Rumunia.

Do finałów norweskich mistrzostw, do których dojdzie latem tego roku awansują zwycięzcy grup oraz najlepsza drużyna eliminacji Elite Round z drugiego miejsca.

----------------------------------------------------------------------------------