flag

Paragwaj

Asunción

Menu

Nasi partnerzy

UAA i Arcadia najlepsze w kraju

Dodany przez Futko, 12 Kwi2012 22:14, czytany 2515 razy, komentarze 0

img

Mistrz Paragwaju - UAA. 

Drużyna Universidad Autonoma de Asuncion (UAA) po raz czwarty z rzędu wygrała tytuł mistrza Paragwaju w piłce nożnej kobiet. Turniej otwarcia Apertura 2011 studentki zakończyły bez porażki.

DOMINACJA

W niedługiej historii żeńskiego futbolu w Paragwaju klub UAA zajmuje poczesne miejsce mając na koncie 9 tytułów "campeona" w rozgrywkach ligowych. Te, podobnie jak w wielu innych krajach Ameryki Południowej, składają się z dwóch niezależnych części - turnieju otwarcia APERTURA i turnieju zamknięcia CLAUSURA.

Swoje pierwsze złote medale piłkarki największego uniwersytetu w kraju wywalczyły w roku 1999. Potem niepokonane były w latach 2003 - 2006 a od 2008 roku już niepodzielnie panowały w kraju.

LEGENDY

Mimo relatywnie młodego wieku kobiecej piłki nożnej ma ona w Paragwaju zawodniczki, którym nadano status legendy.

Kapitan drużyny Silvia Geto, posiadająca na koncie osiem tytułów mistrzowskich uważa, iż siłą UAA jest optymizm panujący w zespole.

- Każdy nasz mecz jest podwójnie trudny. Przeciwniczki wychodzą na boisko z hasłem bij mistrza i nie przebierają w środkach. Kiedy nam źle idzie wspieramy się wzajemnie dobrym słowem. Silna wiara naprawdę pomaga - twierdzi Geto.

Oprócz Geto podporą mistrzowskiej jedenastki była napastniczka Irma Cuevas. - W karierze zdobyłam prawie 500 goli. Za każdym razem, kiedy kończy się sezon mówię, że odchodzę do trenerki. Potem daję się namówić na kolejny raz. Marzy mi się na pożegnanie medal w klubowym pucharze Copa Libertadores. Może uda się 2012 roku" - zwierza się snajperka numer jeden paragwajskiej piłki kobiet.

Najbliższe wyzwanie dla akademiczek ze stolicy Asuncion to rozgrywki Clausura i obrona tytułu mistrza zdobytego w ubiegłym roku. Universidad Autonoma de Asuncion jest w nich faworytem, za miedzą rośnie mu jednak groźny rywal w postaci piłkarek klubu Cerro Porteno, marzących o złamaniu hegemoni dzięwięciokrotnego czempiona Paragwaju.

JUNIORKI

W kategorii zespołów do lat 17 triumfowały juniorki Sport Club Arcadia, od dawna wyróżnianego za pracę z miejscowym narybkiem piłkarskim.

Kolejny sezon już wkrótce.

Tagi: Paragwaj, UAA, . Cerro Porteno

.

komentarze (0):

Bądź pierwszy, dodaj komentarz!

.
Dodaj nowy komentarz: