Warszawa

Unia i Medyk dalej w Pucharze Polski

Dodany przez Futko, 11 Kwi2012 21:00, czytany 600 razy, komentarze 0

Anna Gawrońska (z lewej) strzeliła 4 gole w Krakowie. Foto: Expansia Media

W środowych meczach ćwierćfinałowych Puchru Polski nie było niespodzianek. Zarówno Unia Racibórz jak i Medyk Konin osiągnęły kolejną rundę rozgrywek.

AZS Biała Podlaska - Unia Racibórz 0-7

Mistrzynie Polski bez większych problemów wygrały mecz 1/4 finału PP. Po zwycięstwie 5-0 w lidze było jasne, iż w Białej faworytem ponownie będzie drużyna raciborska, mimo iż obie jedenastki nie zagrały w typowym najsilniejszym składzie. Na pierwszą bramkę trener Trawiński czekał ledwie kwadrans a strzeliła ją młoda napastniczka Dżesika Jaszek. W 30 minucie po jej zagraniu trafiła Słowaczka Katarina Istokova a na 3-0 przed przerwą podwyższyła Katarzyna Krupa. W drugiej odsłonie meczu było już bardziej piknikowo na stadionie na co wpłynęła słoneczna pogoda i zapewniony awans do kolejnej rundy. Mimo tego jeszcze cztery razy bramkarka AZS sięgała do siatki po piłkę - kolejno pokonywały ją Patrycja Pożerska, Chinasa, Alicja Pawlak i na minutę przed końcem Agata Tarczyńska.

Teraz na Unię czeka dużo trudniejszy przeciwnik mianowicie Górnik Łęczna. Górniczki awans do półfinału zapewniły sobie w marcu pokonując w Bydgoszczy miejscowy KKP 2-0.

11.04.2012 Biała Podlaska - 1/4 finału Pucharu Polski kobiet

AZS PWSZ Biała Podlaska - RTP Unia Racibórz 0 - 7 (0 - 3)

Bramki: Jaszek (15), Istokova (30), Krupa (44), Pożerska (61), Chinasa (80), Pawlak (87), Tarczyńska (89)

Unia: Janeczek - Pawlak, Górnicka, Konsek, Istokova, Sosnowska, Pożerska (65, Żelazko), Bojdova (65, Wieczorek), Krupa, Wiśniewska (75, Tarczyńska), Jaszek (65, Chinasa). Trener: Remigiusz Trawiński

AZS B-P: Kanclerz - Sosnowska (60, Bolko), Sykuła, Konicka, Konieczna, Sikora, Krakowska, Edel, Ignatieva, Jaworek (60, Szumiło), Niewolna (80, Czerwiak). Trener: Marcin Kasprowicz

AZS UJ Kraków - Medyk Konin 0-9

Pod Wawelem z dużej chmury mały deszcz. Lider I - ligi grupy południowej krakowski AZS UJ nie tylko nie sprawił niespodzanki ale też oberwał niezłe lanie od piłkarek wicemistrza Polski Medyka Konin. Wynik 9-0 nie pozostawia wątpliwości co do tego kto niepodzielnie rządził na boisku. Bohaterką meczu została najstarsza na boisku Anna Gawrońska - atakująca pomocniczka medyczek cztery razy pokonała golkiperkę z Krakowa Karolinę Kowalczyk. Po dwa celne trafienia zaliczyły Sandra Sałata i Natalia Pakulska a jedno Marta Woźniak. Jak widać doskonale zagrała w środę druga linia Medyka - wszystkie bramki zdobyły zawodniczki tej formacji. AZS UJ praktycznie tylko się bronił. Warto zauważyć, iż w pierwszym składzie Medyka zadebiutowała oficjalnie bramkarka Anna Szymańska, która zimą przeszła do Konina po rozwiązaniu umowy z Pogonią Women Szczecin. W Krakowie nie miała jednak okazji wykazać się umiejętnościami. Po spotkaniu trenerka Medyka Nina Patalon powiedziała nam - Mecz z AZS UJ od początku układał się dla nas pomyślnie - wykorzystana sytuacja w 5 minucie przez Sandrę Sałatę otworzyła wynik i dodała skrzydeł moim podopiecznym, które mimo oporu przeciwnika bardzo dobrze radziły sobie w ataku pozycyjnym, co mnie szczególnie cieszy. Kolejny raz dała znać o sobie Anna Gawrońska, która w drugiej połowie zdobyła klasycznego hat-tricka.

Przeciwnikiem konińskiej drużyny w półfinale będzie AZS Wrocław.

11.0.4.2012 Kraków - 1/4 finału Pucharu Polski kobiet

AZS UJ Kraków - Medyk Konin 0-.9 (0-5)

Bramki: Sałata - 2 (5, 45), Woźniak (10), Gawrońska - 4 (23, 75, 85, 90), Pakulska -2 (30, 88)

Medyk: Szymańska- Vasylyuk, Slavcheva, Sverdlova, Olszańska (75, Sołtysiak), Sikora (46, Machnacka),Sałata, Pakulska, Woźniak, Gawrońska, Lichtenstein (60, E. Pajor). Trener: Nina Patalon

Anna Gawrońska mimo iż najstarsza w kadrze Medyka Konin jest nadal najskuteczniejszą zawodniczką drużyny. W Krakowie zdobyła cztery gole pomagając awansować swojemu klubowi do półfinałów Pucharu Polski. Foto: Expansia Media