flag

Polska

Warszawa

Menu

Nasi partnerzy

Unia Racibórz rozpoczęła treningi

Dodany przez Futko, 15 Sty2013 11:58, czytany 560 razy, komentarze 0

img

Foto: Expansia Media 

Drużyna RTP Unii Racibórz rozpoczęła przygotowania do rundy rewanżowej bieżącego sezonu. Na pierwszym treningu, który odbył się w raciborskiej hali Arena Rafako wzięło udział w sumie 19 zawodniczek.

Z drużyny mistrza Polski po rundzie jesiennej odeszły Agata Tarczyńska, Patrycja Pożerska oraz Alicja Pawlak. Dwie pierwsze będą próbować swoich sił za granicą. Obie zawodniczki na wiosnę reprezentować będą barwy SV Rot - Weiss Bardenbach z II ligi niemieckiej. Z kolei Alicja Pawlak, podpora naszej defensywy postanowiła zakończyć granie na wysokim poziomie.

Agata Tarczyńska nie zagra wiosną w barwach raciborskiej Unii. Foto: Expansia Media

Kontuzjowane od dłuższego czasu Natasza Górnicka i Anna Żelazko nadal przechodzą intensywną rehabilitację. Ich powrót na boisko będzie jednak możliwy dopiero w drugiej części sezonu.

Do klubu trafiły dwie zdolne juniorki, reprezentantki kraju do lat 17 - Ewelina Kamczyk (Czarni Gorzyce) i Gabriela Grzywińska (Wanda Kraków). RTP Unia pozyskała także Kamilę Kmiecik z ISD AJD Gol Częstochowa. Nowe zawodniczki najczęściej występują w linii pomocy. Klub czyni intensywne starania, by na testy przyjechały cztery zawodniczki z Afryki. Dwie z nich otrzymały już wizę wjazdową do naszego kraju i w najbliższym czasie powinny pojawić się w Raciborzu. Jedyna dotąd reprezentantka Czarnego Lądu w Unii Racibórz - Chinasa Okoro Gloria przebywa nadal w Afryce, a na treningu w klubie ma się pojawić 10 lutego.

Od wtorku, 15 grudnia "Unitki" przeniosą się na zajęcia do hali w Rudniku. Natomiast już w sobotę (19.01) RTP Unia Racibórz rozegra w Sosnowcu pierwszy mecz sparingowy. Przeciwnikiem podopiecznych trenera Trawińskiego będzie reprezentacja Polski do lat 17.

źródło: RTP Unia Racibórz

Tagi: Unia Racibórz, Transfery

.

komentarze (0):

Bądź pierwszy, dodaj komentarz!

.
Dodaj nowy komentarz: