flag

Polska

Warszawa

Menu

Nasi partnerzy

Unia Racibórz wycofana z rozgrywek!

Dodany przez Futko, 4 Mar2014 12:13, czytany 1205 razy, komentarze 0

img

Foto: Expansia Media 

Dziewięciozespołowa będzie Ekstraliga kobiet w rundzie wiosennej sezonu 2013/2014. Do rozgrywek nie przystąpi bowiem zespół pięciokrotnego mistrza Polski - RTP Unii Racibórz.

- Zgodnie z uchwałą zarządu wycofujemy zespół z rozgrywek Ekstraligi lobiet w piłce nożnej – poinformował prezes RTP Unia Racibórz Józef Teresiak.

Drużyna RTP Unii Racibórz zostanie przeniesiona na ostatnie miejsce w tabeli, a wyniki spotkań z rundy jesinnej zostaną zachowane, na wiosnę z kolei dla każdego rywala Unii zostanie przypisany walkower. Rozwiązanie drużyny oznacza również awans piłkarek nożnych Klubu Sportowego AZS Wrocław do 1/2 finału Pucharu Polski, w którym akademiczki zmierzą się ze zwycięzcą pary TS Mitech Żywiec - GKS Górnik Łęczna.

W związku z wycofaniem się drużyny RTP Unia Racibórz, która została przeniesiona na ostatnie miejsce w tableli z najwyższej klasy rozgrywkowej spadek odnotuje jeszcze jeden zespół z 9 miejsca.

Poniżej przedstawiamy aktualną tabelę Ekstraligi kobiet. Przypominamy, że inauguracja rundy wiosennej odbędzie się 12-13 kwietnia.


1. Medyk Konin - 9 gier/ 27 pkt. 2. Górnik Łęczna - 9/17 pkt. 3. Mitech - 9/16 pkt. 4. AZS Wrocław - 9/15 pkt. 5. KKP Bydgoszcz - 9/11 pkt.. 6. Zagłębie Lubin - 9/7 pkt. 7. GOSIRki Piaseczno - 9/7 pkt. 8. AZS PSW B. Podlaska - 9/6 pkt. 9. Gol Częstochowa - 9/1 pkt. 10. Unia Racibórz - 9/22 pkt.

Rozwiązanie drużyny RTP Unia Racibórz ma również wpływ na rozgrywki Pucharu Polski. W ćwierćfinale raciborzanki miały zmierzyć się bowiem z piłkarkami Klubu Sportowego AZS Wrocław. W związku z zaistniałą sytuacją akademiczki bez gry zapewniły sobie awans do 1/2 finału tym samym mając też szansę na grę o wielki finał, który odbędzie się w czerwcu na stadionie w Ostródzie.

AUTOR: Jacek Mleczko

Transfery zawodniczek Unii Racibórz:

Ajax Amsterdam: Daria Antończyk
Górnik Łęczna: Dorota Wilk, Anna Zelazko, Natasza Górnicka, Natalia Chudzik, Dżesika Jaszek
Mitech: Katarzyna Rozmus, Patrycja Wiśniewska, Karolina Wieczorek
Zagłębie Lubin: Marta Mika
Blau Weiss H. Neuendorf (2 Bundesliga): Katarzyna Jankowska, Hanna Konsek
Niemcy: Donata Leśnik (na razie klub nieznany)
Yzeure (1 Liga Francji): Chinasa
Medyk Konin: Ewelina Kamczyk, Gabriela Grzywińska
1.FC Katowice: Emilia Zdunek, Natalia Fidos
GOSiRki Piaseczno: Daria Kasperska
Kontuzja/bez klubu - Marlena Janeczek

Historyczne już niestety zdjęcia najlepszej drużyny kobiet ostatnich lat w Polsce. Foto: Expansia Media

Tagi: Unia Racibórz, Transfery

.

komentarze (0):

Bądź pierwszy, dodaj komentarz!

.
Dodaj nowy komentarz: