USA

Waszyngton

USA i Niemcy znów remisują

Dodany przez Futko, 24 Paź2012 20:33, czytany 1276 razy, komentarze 3

Piłkarki USA i Niemiec we wtorek zagrały drugi mecz towarzyski w ramach Fan Tribute Tour. Spotkanie w miejscowości East Hartford zakończyło się remisem 2-2.

W sobotę obie reprezentacje zeszły z boiska przy wyniku 1-1. Także kolejna próba nie zapewniła wygranej żadnej ze stron. Przy wypełnionym 19 tys. widzów stadionie, którym mecz zepsuła deszczowa pogoda, wynik otworzyła niezawodna Abby Wambach. Srodkowa Amerykanek otrzymała podanie od Alex Morgan i w 44 minucie Nadine Angerer, kapitan niemieckiej drużyny, musiała sięgać po piłkę do siatki. Amerykanki długo nie cieszyły się tym rezultatem, gdyż po wznowieniu gry po przerwie Dzsenifer Marozsan wykorzystała kiks defensorki gospodarzy i zdobyła gola dla drużyny z Europy.

Trzecie celne trafienie wtorkowego wieczoru poszło na konto Tobin Heath, która w 67 minucie spożytkowała kolejne dobre zagranie Alex Morgan. Niemki nie dały jednak za wygraną i na pięć minut przed końcem podanie Lindy Bresonik na drugą bramkę zamieniła ponownie Dzsenifer Marozsan, popisując się ładnym uderzeniem z dystansu.

Rewanż zakończył się zatem remisem i było to 18 spotkanie z kolei drużyny amerykańskiej bez porażki. Jak już pisaliśmy USA w tych pojedynkach poprowadziła dyrektor sportowa Jill Ellis, która zastąpiła Szwedkę Sundhage do czasu powołania nowego bądź nowej selekcjonerki. Na razie federacja soccera USA nie podała kto nim będzie.

Wtorkowe starcie przyniosło kilka indywidualnych rekordów: Abby Wambach strzeliła 148 gola w swoim 193 meczu dla reprezentacji. Christie Rampone zagrała 271 spotkanie w kadrze i zbliża się do pierwszej trójki rekordzistek.W zestawieniu Niemiec wystąpiły cztery zawodniczki pogromcy Unii Racibórz w Lidze Mistrzyń - VfL Wolfsburg: Alexandra Popp, Lina Goessling, Luisa Wenssing i Verena Faisst, co tylko świadczy o klasie wicemistrza Bundesligi.

Drużyna Amerykanek kolejne dwa mecze z cyklu Fan Tribute Tour rozegra z Irlandkami: 28 listopada w Portland i 1 grudnia w Glendale.

Fragmenty meczu USA - Niemcy 2-2 na filmie:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------