Waszyngton

USA kontra Niemcy towarzysko

Dodany przez Futko, 21 Paź2012 15:23, czytany 1166 razy, komentarze 0

W akcji Hope Solo. Foto: Wikipedia

W sobotę, 20 października reprezentacja kobiet USA rozegrała mecz towarzyski z drużyną Niemiec. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

Po miesięcznej przerwie Amerykanki ponownie wyszły na boisko, by w ramach specjalnego tournee (Fan Tribute Tour) zmierzyć się z aktualnym mistrzem Europy, ekipą Niemiec. Na stadionie Toyota Park na przedmieściach Chicago prawie 20 tys. widzów obejrzało bardzo ciekawy, szybki, pełen sytuacji podbramkowych mecz.

Obie reprezentacje pojawiły się na murawie z zamiarem strzelania goli i nie minęły 2 minuty jak gospodynie spotkania zmusiły do kapitulacji niemiecką bramkarkę - Nadine Angerer. Podanie przed polem karnym otrzymała Alex Morgan, wymanewrowała defensorki i precyzyjnie zagrała do Abby Wambach, która z bliska wpakowała futbolówkę do siatki. Podopieczne Sylvii Neid jednak szybko się otrząsnęły i zaczęły szturmować bramkę Hope Solo. W 14 minucie grająca w barwach mistrza Szwecji Malmoe - Anja Mittag została obsłużona przez Simone Laudehr w środku boiska i po indywidualnej akcji pokonała golkiperkę USA. Przez kolejne minuty trwała wymiana ciosów i tylko brak precyzji w wykańczaniu akcji bądź dobre interwencje bramkarek sprawiły, że wynik już się nie zmienił.

Obaj rywale zmierzą się ze sobą jeszcze drugi mecz - będzie to 23 października w miejscowości East Hartford w stanie Connecticut. Potem kolejne dwie gry Amerykanki zaplanowały na 28 listopada i 1 grudnia. Ich przeciwnikiem będzie wtedy piłkarska reprezentacja kobiet Irlandii.

W meczach z Niemkami drużynę USA prowadzi zastępczo dyrektor sportowa Jill Ellis. Jak już pisaliśmy dotychczasowa selekcjonerka - Szwedka Pia Sundhage powróciła niedawno do kraju, przejmując reprezentację "Trzech Koron". Federacja futbolu USA nie ogłosiła na razie kto obejmie po niej schedę.

Dodajmy jeszcze, że gol Wambach był 147 bramką napastniczki w barwach amerykańskiej drużyny narodowej.

Fragmenty meczu USA - Niemcy 1-1 na video:

-----------------------------------------------------------------------------------