Waszyngton

USA nadal nie do pokonania

Dodany przez Futko, 17 Wrz2012 20:00, czytany 1249 razy, komentarze 0

Alex Morgan (z prawej) w akcji. Foto: Wikipedia

Drużyna USA rozegrała w Kalifornii drugi mecz tzw. tournee promocyjnego po igrzyskach olimpijskich w Londynie, w którym pokonała Australię 2-1.

W ramach "Fan Tribute Tour" mistrzynie olimpiady 2012 zmierzyły się w kolejnym meczu pokazowym z najsliniejszą ekipą Oceanii - Australią, która organizacyjnie przynależy do konfederacji futbolu w Azji. Amerykanki wystąpiły w najmocniejszym składzie z Hope Solo w bramce i Abby Wambach oraz Alex Morgan w ataku. W roli selekcjonerki kadrą USA kierowała jeszcze Szwedka Pia Sundhage, która od grudnia obejmie reprezentację swojego kraju i poprowadzi ją w finałach mistrzostw Europy 2013.

Wobec prawie 20 tys. widzów, w słonecznej Kalifornii na prowadzenie wyszły Australijki, dla których bramkę po solowej akcji w 34 minucie zdobyła napastniczka Lisa de Vanna. Wynik 1-0 dla gości pozostawał na tablicy do 55 minuty. To wtedy znać o sobie dała Alex Morgan i wykorzystując zagranie Heather OReilly doprowadziła do wyrównania. Był to 32 gol tej szybkiej skrzydłowej w barwach drużyny nardowej, w której mimo młodego wieku zaliczyła dotąd 50 spotkań! Jesli już mowa o osiągnięciach osobistych to kapitan USA Christie Rampone zagrała z Australią 268 mecz międzypaństwowy a Pia Sundhage poprowadziła USA do 90 wygranej (!) w swojej karierze trenerki za oceanem! Ciekawostką bylo to, że po meczu żegnająca się z pracą w kadrze selekcjonerka otrzymała od piłkarek gitarę, na kórej zagrała parę wersów utworu Elvisa Presleya.

Wracając do meczu, Amerykanki zwycięskiego gola uzyskały w 63 minucie po rzucie karnym a wykonała go rezerwowa Shannon Boxx. Wcześniej bramkarka Australii Brianna Davey faulowała Morgan w obrębie pola karnego po czym sędzia meczu bez wahania wskazała na "wapno".

Było to 20 zwycięstwo Stanów Zjednoczonych w starciach z Australijkami. Popularne Matildas jeszcze nigdy nie wygrały z USA, jedynie dwa razy udało im się zremisować. Kolejny mecz "pokazowy" odbędzie się 19 września. Ponownie przeciwnikiem USA będą Australijki.