flag

USA

Waszyngton

Menu

Nasi partnerzy

Video: Abby Wambach z rekordem!

Dodany przez Futko, 21 Cze2013 13:41, czytany 1428 razy, komentarze 0

img

Foto: Expansia Media 

Powrót do reprezentacyjnej bramki Hope Solo oraz pobity rekord w ilości strzelonych goli w barwach narodowych Abby Wambach - to najważniejsze wydarzenia dwumeczu towarzyskiego USA - Korea Południowa.

Mia Hamm, legenda północnoamerykańskiego "soccera" nie jest już liderką w światowej klasyfikacji najlepszych strzelczyń kobiecego futbolu. W środę, 20 czerwca, jej długoletni rekord pobiła zdobywczyni Złotej Piłki FIFA 2012 - Abby Wambach! W meczu z drużyną narodową pań Koreii Płd. 30-letnia napastniczka zdobyła aż cztery gole i z 160 bramkami o dwa trafienia wyprzedza swoją rodaczkę. Mecz na stadionie Red Bull Arena w Harrison Stany Zjednoczone wygrały 5-0, a poza czterema golami Wambach futbolówkę do siatki posłała celnie jeszcze Lauren Cheney.

Po długiej pauzie spowodowanej leczeniem kontuzji ręki w amerykańskiej bramce staneła znów słynna Hope Solo. Solo do gry w kadrze wróciła w drugiej połowie pierwszego starcia z Koreankami, jakie odbyło się 15 czerwca w miejscowości Foxborough. Bramkarka nie wpuścła w swoim pierwszym tegorocznym występie gola, dwa razy doskonale interweniując przy akcjach gości. Ten mecz USA wygrało 4-1, a straconą bramkę zapisała na koncie broniąca w pierwszej części Nicole Barnhart. Hope Solo pojawiła się także od początku meczu w Harrison, by w drugiej odsłonie ustąpić miejsca Jill Loyden. Ikona amerykańskiego futbolu kobiecego i w tym spotkaniu interweniowała pewnie, chociaż nie miała zbyt wiele okazji do pokazania swojej klasy. Jej powrót do formy cieszy zarówno trenera kadry USA - Szkota Toma Sermanniego, jak i rzesze kibiców na całym świecie, dla których Hope Solo jest uosobieniem gwiazdy piłki nożnej kobiet.

Gole Abby Wambach w meczu USA - Korea Płd. 5-0 :Mecz USA - Korea Płd 4-1 - powrót Hope Solo:


Tagi: USA, Abby Wambach, Hope Solo

.

komentarze (0):

Bądź pierwszy, dodaj komentarz!

.
Dodaj nowy komentarz: