Anglia

Londyn

Dodany przez Futko, 19 Kwi2013 18:00, czytany 723 razy, komentarze 0

Po zimowej pauzie o punkty ponownie walczą piłkarki nożne w Anglii. Przed nimi trzeci sezon półzawodowej ligi Women's Super League (WSL).

Tytułu w mistrzostwach broni drużyna Arsenalu Ladies, która wygrała poprzednie dwie edycje, a obecnie ze względu na udział w kobiecej Champions League UEFA nie rozegrała jeszcze żadnego meczu. Również w obecnym sezonie, który rozpoczął się na przełomie marca i kwietnia i potrwa do połowy września, faworytkami są piłkarki "The Gunners" z Londynu. Poza ligą WSL angielskie futbolistki rywalizują w dwóch krajowych rozgrywkach pucharowych. Są to: FA WSL Continental Cup, w którym udział biorą tylko kluby ligi WSL oraz FA Women's Cup, w którym grają wszystkie drużyny kobiece na wyspach.

Właśnie od pojedynku w Continental Cup pomiędzy dwoma zespołami z miasta Beatlesów - FC Liverpool Ladies i FC Everton Ladies rozpoczął się pod koniec marca nowy sezon. Po meczu toczonym w trudnych warunkach obie drużyny rozstały się remisem 1-1. Jako pierwsze bramkę zdobyły gospodynie pojedynku, a stało się to w 75 minucie po strzale Louise Fors z karnego. W końcówce Everton zdołał jednak uratować punkt dzięki udanej akcji Nikity Parris. W obecnej formule pucharu rozgrywa się mecze w dwóch grupach a do kolejnej fazy awansują dwie pierwsze drużyny w grupie.

Fragmenty gry Liverpool - Everton 1-1 na filmie:

Pierwsze dwa pojedynki ligowe odbyły się dopiero 14 kwietnia. W jednym z nich zmierzyły się ekipy Chelsea FC Ladies i Birmingham City. Dla tych pierwszych ubiegły sezon nie był udany, finiszowały w nim w środku tabeli, grając nierówno i często nieskutecznie. Przed sezonem kadrę Chelsea Ladies wzmocniła m.in. reprezentantka Szwecji, rozgrywająca Sofia Jakobsson, która poprzednio występowała w jedenastce mistrza Rosji - FC Rossijanka, i z jej przyjściem szefowie klubu wiążą spore nadzieje. Jakobsson jest bowiem piłkarką bardzo waleczną i wszechstronną, potrafi rozegrać piłkę jak też strzelić celnie do siatki. Właśnie Szwedka była zdobywczynią inaugurującego gola tego sezonu, kiedy w pierwszej połowie pokonała bramkarkę Birmingham. Niestety jej bramka nie zapewniła wygranej Chelsea, gdyż goście zdołałi wyrównać stan meczu na 1-1 dzięki pięknemu uderzeniu niezawodnej Rachel Williams (królowa strzelczyń ub. mistrzostw).

Skróty meczu Chelsea FC - Birmingham City 1-1 na video:

Dobrze wystartowały za to piłkarki Liverpool FC Ladies, które w ub. sezonie zajęły w lidze ostatnie miejsce, ale jako że nie ma na razie spadku, grają one nadal w mistrzostwach WSL. Ich wyjazdowy pojedynek z Lincoln Ladies przyniósł im sukces w postaci wygranej 1-0 oraz pierwszych trzech punktów. Już w 7 minucie przyjezdnym udało się zdobyć bramkę na wagę zwycięstwa - był to gol głową Natashy Dowie. Obu drużynom grę utrudniał silny wiatr, w Anglii pogoda nie była bowiem inna niż w pozostałych częściach Europy, zmagającej się z niesprzyjającą aurą.

Migawki z meczu Lincoln - Liverpool 0-1 na filmie:

Trzeci ligowy mecz Women's Super League w sezonie 2013 odbył się 18 kwietnia w Bristol. Miejscowa Academy Women po zaciętym spotkaniu ograła 4-3 Everton Ladies. Na Stoke Gifford Stadium widzowie oglądali festiwal bramkowy, który rozpoczął się w połowie pierwszych 45 minut dzięki trafieniu Ann-Marii Heatherson, jednak to goście prowadzil 2-1 do pauzy po dwóch strzałach Toni Dougan, w tym jednego z rzutu karnego. Potem Bristolowi udało się wyrównanie dzięki trafieniu Natalii Sanchon, jednak bohaterką dnia została rezerwowa Corinne Yorston, która w końcówce dwa razy pokonała Rachel Brown-Finnis w bramce Everton.

Bramki w grze Bristol - Everton 4-3 na filmie:

Kolejne gry w mistrzostwach zaplanowane są na 20 kwietnia - mecz Doncaster - Chelsea FC Ladies i na 24.4. - mecz Birmingham City - Lincoln Ladies. Drużyna Arsenal Ladies w tegorocznej rywalizacji zadebiutuje dopiero 2 maja kiedy uda się na wyjazdowe starcie do Lincoln Ladies.