flag

FIFA

Szwajcaria - Zurich

Video: Azja - Europa w finale Mundialu U-17

Dodany przez Futko, 2 Kwi2014 13:17, czytany 1443 razy, komentarze 0

img

Foto: Expansia Media 

Dobiega końca czwarty w historii czempionat świata juniorek młodszych. W piątek, 4 kwietnia odbędą się ostatnie dwa pojedynki mundialu U-17 w Kostaryce.

O złote medale rywalizować będą tego dnia reprezentacje Japonii i Hiszpanii. O brąz zagrają z kolei drużyny narodowe U-17 Włoch i Wenezueli.

Młode Azjatki nie kryją, że zamierzają pójść w ślady starszych koleżanek, mistrzyń Weltmeisterschaft 2011 w Niemczech i też chcą stanąć na najwyższym podium. Do tej pory Japonia to zdaniem obserwatorów najlepsza jedenastka mundialu 2014. Na ile będą potrafiły jej zagrozić młode Hiszpanki okaże się dopiero na boisku. Przedstawiciel Azji przede wszystkim zadziwia doskonałym rozgrywaniem meczów od strony taktycznej, podobnie jak to się działo przed trzema laty na stadionach niemieckich w trakcie występów seniorek. Natomiast Hiszpanki górują techniką i szybkimi akcjami w okolicy pola karnego. W fazie grupowej obie drużyny miały okazję zagrać już raz ze sobą - wtedy lepsze okazały się juniorki Japonii, które zwyciężyły 2-0.

W drodze do finału Japonia pokonała w ćwierćfinale 2-0 Meksyk a Hiszpania zwyciężyła 3-0 Nigerię. W półfinałach azjatycki zespół poradził sobie 4-1 z Wenezuelą, która okazała się największą niespodzianą turnieju, zaś Hiszpanki po zaciętym boju wyeliminowały z walki o złote krążki piłkarki Włoch. Mecz zakończył się ich wygraną 2-0 a obie bramki padły po rzutach karnych.

Przed piątkową grą finałową odbędzie się spotkanie Wenezueli i Włoch o medale brązowe.

Mundial 2014 w Kostaryce okazał się zdaniem obserwatorów sukcesem sportowym i organizacyjnym. Na głębszą analizę i szersze podsumowanie przyjdzie jednak czas po rozegraniu ostatnich meczów.


Fragmenty spotkania półfinałowego Japonia - Wenezuela 4-1:Skróty pojedynku półfinałowego Hiszpania - Włochy 2-0:Fragmenty meczu 1/4 finału Wenezuela - Kanada 3-2:Fragmenty meczu 1/4 finału Włochy - Ghana 2-2:Rzuty karne Włochy - Ghana 4-3:

Tagi: Mistrzostwa świata U-17 Kostaryka 2014

.

komentarze (0):

Bądź pierwszy, dodaj komentarz!

.
Dodaj nowy komentarz: