flag

Brazylia

Brasília

Menu

Nasi partnerzy

Video: Brazylia ratuje twarz

Dodany przez Futko, 17 Gru2012 16:10, czytany 1779 razy, komentarze 0

img

Radość Brazylijek po wygranej z Danią. Foto: Sportpromotion

Po niespodziewanej porażce z Meksykiem w kolejnym meczu reprezentacja Brazylii chciała udowodnić, że był to wypadek przy pracy.

W ostatnim spotkaniu grupowym o puchar miasta Sao Paulo, w niedzielę 16 grudnia, ekipa "Canarinhas" zmierzyła się z najsilniejszym rywalem, finalistą ME 2013 - Danią. Podopieczne trenera Oliveiry na boisko wyszły mocno skoncentrowane i od początku zagrały wysokim pressingiem, atakując Europejki w okolicach ich własnego pola karnego.

- Nasza taktyka polegała na tym, by nie pozwolić Danii rozwinąć skrzydeł. Jest to drużyna z silnymi fizycznie zawodniczkami, które gdy się rozpędzą, są trudne do zatrzymania - tłumaczył brazylijski szkoleniowiec.

Już w 7 minucie jego piłkarkom udało się umieścić piłkę w siatce Skandynawek. Gola po rzucie rożnym zdobyła głową Erika. Bramka ta uskrzydliła gospodarzy, którzy zagrali jeszcze bardziej ofensywnie, jednak sposób gry Marty, Cristiane czy Formigi nie zmienił się - Brazylia bazuje ciągle na indywidualnych popisach poszczególnych piłkarek. W okolicach pola karnego potrafiły one zrobić sporo zamieszania, ale ostatecznie traciły piłkę lub strzelały, zamiast poszukać lepiej ustawionych partnerek. W ten sposób do 90 minuty rezultat pozostawał bez zmian.

Kiedy sędzia, która wbrew pozorm dużo bardziej sprzyjała Dunkom, pokazała , iż dolicza 3 minuty mało kto spodziewał się jeszcze emocji. Tymczasem ostatnia akcja ofensywna Brazylii przyniosła jej drugą bramkę. Strzeliła ją Debora Debinha, jedna z nowych twarzy w kadrze. To nie był jednak koniec. Zdeterminowane Dunki ambitnie ruszyły do przodu i wywalczyły rzut karny, który na gola zamieniła w 93 minucie Line Roeddik Hansen. Chwilę potem mecz się zakończył.

Wygrana 2-1 zapewniła Brazylijkom awans do finału pucharu oraz przychylność kibiców i mediów, które po porażce przeciwko Meksykowi, nie zostawiły suchej nitki na piłkarkach w żółtych koszulkach. Dunki z kolei czekały na wynik drugiego spotkania, w którym Portugalia zagrała z Meksykiem.

Fragmenty meczu Brazylia - Dania 2-1 na filmie:

Emocje na stadionie w Sao Paulo trwały jeszcze do późnego wieczoru. Drugie starcie miało odpowiedzieć bowiem na pytanie z kim gospodynie pucharu zagrają w jego finale. Zmierzyły się o to ambitne Meksykanki z Portugalią. Ponieważ stawką był finał mecz obfitował w ostre starcia, które często miały niewiele wspólnego z futbolem. Ostatecznie wygrały przyjezdne z Europy, a po bramce Edite Fernandes cieszyły się jak ze zdobycia mistrzostwa świata. Jednak najbardziej zadowolone były Dunki, dla których rezultat 1-0 dla Portugalii oznaczał, że 19 grudnia zmierzą się jeszcze raz z Brazylią, tyle że już w finale imprezy. Meksyk i Portugalia zagrają natomiast o trzecie miejsce. Będzie zatem okazja do rewanżu.

Fragmenty spotkania Portugalia - Meksyk 1-0 poniżej:

Tagi: Brazylia, Dania, Turniej Sao Paulo 2012

.

komentarze (0):

Bądź pierwszy, dodaj komentarz!

.
Dodaj nowy komentarz: