USA

Waszyngton

Dodany przez Futko, 14 Lut2013 20:21, czytany 1076 razy, komentarze 0

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych drugi raz w ciągu kilku dni zmierzyła się z drużyną narodową Szkocji. W Nashville Amerykanki wygrały 3-1.

Ponad 14 tys. widzów pojawiło się na stadionie LP Field, by obejrzeć w akcji mistrzynie olimpijskie. Jak podały agencje była to największa piłkarska widownia w historii meczu kobiecego nie tylko na tym obiekcie, ale w stanie Tennessee (w 1997 grę ze Szwecją obejrzało tam ponad 13 tys. kibiców).

Od początku gry inicjatywa - podobnie jak w pierwszym meczu w sobotę w Jacksonville - należała do piłkarek USA, chociaż wyspiarki w początkowych minutach próbowały zagrozić bramce gospodarzy strzałami z pola karnego. Na pierwszego gola miejscowi fans czekali do 21 minuty - wtedy grająca w barwach francuskiego Paris St. Germain Megan Rapinoe chytrym strzałem pokonała w bramce kapitan Szkotek Gemmę Fay. Skromne 1-0 do przerwy nie zadowoliło trenera Toma Sermanniego i w drugiej odsłonie jego zawodniczki zagrały z jeszcze większą determinacją.

W 51 minucie Abby Wambach "szczupakiem" w polu bramkowym podwyższyła prowadzenie na 2-0 po zagraniu Sydney Leroux. Tu warto wspomnieć, iż zdobywczyni Złotej Piłki 2012 zaliczyła w Nashville występ numer 200 w koszulce reprezentacji swojego kraju a strzelony gol był jej 153 trafieniem w kadrze. Obecnie napastniczka w tabeli wszechczasów USA jest na drugim miejscu, za Mia Hamm i do zrównania się z jej rekordem Wambach potrzebuje już tylko 5 bramek. Jeśli nie wydarzy sią nic nieprzewidzianego to już w tym roku powinna ona prześcignąć swoją byłą partnerkę w klubowym i reprezentacyjnym napadzie. Warto jeszcze wspomnieć, iż po raz pierwszy od 2010 roku nie zagrała kapitan drużyny Christie Rampone, która ustąpiła miejsca młodszym koleżankom. Pauzowała także Alex Morgan narzekająca na uraz kostki po pierwszym spotkaniu.

Po trzech kolejnych minutach Christen Press dodała trzeciego gola i był to koniec popisów strzeleckich Amerykanek tego dnia. Honorowe trafienie zdobyły za to Szkotki. W 81 minucie Hope Solo (powróciła do gry po urazie mięśnia) zaskoczyła Suzzane Grant.

Amerykanki będą miały teraz krótkę przerwę zaś na początku marca (6-13.3.) polecą do Portugalii na doroczny turniej Algarve Cup. W swojej grupie zmierzą się z Chinami, Szwecją oraz Islandią. Wkrótce szkocki selekcjoner USA ogłosi kadrę na marcowy puchar.

Fragmenty meczu USA - Szkocja 3-1 na filmie: