flag

Argentyna

Buenos aires

Menu

Nasi partnerzy

Video: El Clasico dla Boca Juniors

Dodany przez Futko, 3 Maj2013 20:52, czytany 1421 razy, komentarze 0

img

Mecz Boca - River Plate decydował o tytule. Foto: River Pate

Były klub słynnego Diego Maradony Boca Juniors wygrał drugą część mistrzostw Argentyny w piłce nożnej kobiet. O tytule zadecydowało starcie na szczycie dwóch najsłynniejszych drużyn w Kraju Pampy.

Dla przypomnienia - od sezonu 2001 w Argentynie rozgrywa się dwa oddzielne mistrzostwa. Pierwsza część "campeonato" nazywa się Clausura, druga to Apertura. Kto wygra oba czempionaty uzyskuje tytuł mistrza absolutnego.

Drużynie Boca Juniors ustrzelenie dubletu tym razem się nie udało. W turnieju Clausura 2012 lepsza była bowiem ekipa studentek z klubu o dźwięcznej nazwie UAI Urquiza. Natomiast turniej Apertura należał już do zespołu Boca Juniors. O tym jak silna na krajowym podwórku jest ta jedenastka świadczą niektóre wyniki. Boje o podium drużyna niebiesko-żółtych zaczęła od rozbica 13-0 gości z Platense. W rundzie numer 3 rozniosła rywalki z Lamadrid aż 30-0 (!), zbliżony rezultat padł w grze z ekipą Fenix, która do domu wracała z bagażem 28 goli.

Jednak równie dobrze poczynały sobie piłkarki największego rywala Boca Juniors, sąsiada zza miedzy - River Plate. Mecz między tymi zespołami, wieńczący rozgrywki Campeonato Apertura 2012, miał zadecydować, kto wywalczy złote medale.

Oczekiwany z dużym napięciem pojedynek odbył się w sobotę, 27 kwietnia. Tu warto wspomnieć, iż konfrontacje obu klubów w piłce męskiej wypełniają niemal całe dzieje argentyńskiego futbolu i datują się na początek XX wieku. Lecz mecze Boca - River Plate to coś więcej niż tylko spotkania sportowe. To walka o honor i dominację dwóch różnych części gigantycznej - liczącej ponad 12 milionów mieszkańców - metropolii Argentyny o nazwie Buenos Aires. Od kilku lat do rywalizacji włączają się drużyny kobiece, a ich prestiż z roku na rok wzrasta. Nic więc dziwnego, iż tegoroczny finał, nazywany "el clasico" - klasykiem, zgromadził pokaźną liczbę fanów a na stadionie było gorąco i to nie z powodu grzejącego słońca.

Na boisku nie obyło się nawet bez czerwonej kartki - za brzydki faul na rywalce zobaczyła ją w pierwszej połowie piłkarka Boca Juniors.

Gra w osłabieniu nie przeszkodziła faworytkom meczu, drużynie Boca w wygraniu spotkania 3-1. Już w pierwszej odsłonie "Juniorki" prowadziły 2-0. W drugiej dołożyły kolejną bramkę na co River Plate odpowiedziało zaledwie jednym golem.

Bohaterką dnia została napastniczka Yael Oviedo, która wbiła wszystkie trzy bramki dla zwycięzców. Po finalnym gwizdku sędzi radości futbolistek Boca Juniors nie było końca. "Las Gladiadoras" zwyciężyły i są po raz 21 najlepsze w mieście i kraju!

Tagi: Argentyna, Boca Juniors, River Plate

.

komentarze (0):

Bądź pierwszy, dodaj komentarz!

.
Dodaj nowy komentarz: