flag

Szkocja

Edynburg

Menu

Nasi partnerzy

Video: Glasgow City nie do zatrzymania

Dodany przez Futko, 11 Wrz2014 16:51, czytany 1258 razy, komentarze 0

img

Foto: nikonpro.be

W środę, 8 października Medyk Konin rozegra u siebie pierwszy mecz fazy pucharowej Champions League kobiet. Rywalem Polek będzie seryjny mistrz Szkocji Glasgow City Football Club.

Scottish Women's Premier League (SWPL) obecnie znajduje się w końcowej fazie rozgrywek 2014. Po tradycyjnej rundzie ligowej, drużyny podzielono na grupę mistrzowską i spadkową. W tej pierwszej o tytuł i miejsca na podium ubiega się 6 najlepszych klubów piłki kobiecej, za którymi na razie 5 rund meczów. Na czele tabeli - zgodnie z przypuszczeniami - październikowe przeciwniczki Medyka.

Zespół Glasgow City FC wygrał jak dotąd wszystkie spotkania, ma 15 punktów na koncie oraz stosunek bramkowy 15 do 3. Drugi w klasyfikacji jest Hibernians (10 pkt.) a trzecie miejsce zajmuje ekipa Rangers Glasgow (8 pkt.).

Batalię w grupie mistrzowskiej pomarańczowo-czarne (klubowe barwy Glasgow City) rozpoczęły od wyjazdowej victorii nad jedenastką Spartans 4-2, potem kolejno ograły Hibernians 3-0 (wyjazd), Rangers Glasgow 3-1 (u siebie), Celtic 1-0 (u siebie) i Aberdeen 4-0 (też u siebie).

Po meczach reprezentacji w eMS 2015 drużyna Glasgow Ciy FC 21 września podejmie znów zespół Spartans, a przed występem w Koninie ma jeszcze zaplanowany derbowy pojedynek z Rangersami na ich terenie (5 października).

Seryjny mistrz SWPL znajduje się jak widać w wysokiej formie i wszystko wskazuje na to, że i w obecnym sezonie nie odda palmy pierwszeństwa na rzecz konkurencji.

Warto podkreślić, że cztery zawodniczki aktualnego championa trafiły do kadry na końcowe dwa mecze eliminacyjne do World Cup 2015 - 13 września z Wyspami Owczymi i 17 września ze Szwecją. Szkotki jeszcze walczą o awans bezpośredni, ale większe szanse daje się ich rywalkom ze Skandynawii, tym bardziej, że ostatni pojedynek odbędzie się na boisku Szwedek w Goeteborgu.

Oto filmy ze spotkań ligowych Glasgow City FC w fazie mistrzowskiej:

Glasgow City - Hibernians 3-0
Glasgow City - Celtic Glasgow 1-0Glasgow City - Aberdeen 4-0

Tagi: Glasgow City FC, Szkocja, liga szkocka SWPL

.

komentarze (0):

Bądź pierwszy, dodaj komentarz!

.
Dodaj nowy komentarz: