USA

Waszyngton

Dodany przez Futko, 20 Cze2014 19:15, czytany 764 razy, komentarze 2

Drugi mecz USA - Francja rozegrany tym razem w East Hartford zakończył się remisem 2-2. Był to popis strzelecki Alex Morgan po jej powrocie do reprezentacji.

Przez siedem miesięcy napastniczka Stanów Zjednoczonych leczyła bolesny uraz kostki i jej koleżanki radzić musiały sobie bez strzelczyni nr 1 w amerykańskiej kadrze. W połowie czerwca Morgan wróciła do gry, od razu przywdziała też reprezentacyjną koszulkę. Wprawdzie wystąpiła w poprzednim pojedynku z Francuzkami (zagrała 45 minut drugiej połowy), ale pierwsze bramki wbiła dopiero teraz. I to od razu dwie. Dzięki nim Amerykanki uratowały remis.

W czwartkowym spotkaniu najpierw do siatki trafiły zawodniczki z Europy. W 27 minucie Louisa Necib przewrócona została w polu karnym przez zastępującą Hope Solo Ashlyn Harris. Liderka Trójkolorowych sama wymierzyła sprawiedliwość skutecznie egzekwując "jedenastkę".

W II połowie Alex Morgan chytrym strzałem w 56 minucie zza pola karnego doprowadzila do wyniku 1-1. Ekipa trenera Bergeroo jeszcze raz wyszła na prowadzenie - po precyzyjnym uderzeniu w 68 min. Amandine Henry. Przed końcem ponownie znać o sobie dała Morgan. Słynna "trzynastka" przeprowadziła indywidualną akcję w polu karnym i mimo asysty defensorek i bramkarki posłała futbolówkę do francuskiej bramki.

Mecz USA - Francja 2-2 na video (początek od 15 min.)