Holandia

Amsterdam/Haga

Dodany przez Futko, 25 Paź2012 11:47, czytany 891 razy, komentarze 0

Finaliści mistrzostw Europy 2013 Holandia i Francja rozegrali w miejscowości Eindhoven mecz towarzyski zakończony wynikiem remisowym 1-1.

Francuzki po remisie z Anglią w Paryżu zapowiadały zwycięstwo, lecz 14 drużyna w klasyfikacji FIFA nie ulękła się rywala i na stadionie w Eindhoven 2800 widzów oglądało ciekawy pojedynek z wieloma sytuacjami podbramkowymi. Wykorzystane zostały dwie z nich, ale stało się to dopiero w drugiej części meczu.

Najpierw do siatki udało się trafić Holenderkom - w 61 minucie uczyniła to Sherida Spitse. Ekipa "Trójkolorowych" długo nie potrafiła zrewanżować się gospodarzom za tego gola. Podopiecznym trenera Bruno Bini powiodło się dopiero na dwie minuty przed zakończeniem spotkania. kiedy to piłkę do bramki Loes Geurts posłała zawodniczka drużyny mistrza Francji Olympique Lyon - Eugenie Le Sommer.

Wynik 1-1 - jak przyznali obaj selekcjonerzy - nie krzywdzi żadnego z przeciwników.

Fragmenty meczu Holandia - Francja 1-1 na video:

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------