flag

Kanada

Ottawa

Menu

Nasi partnerzy

Video: Kanada - USA przed WC 2015

Dodany przez Futko, 11 Maj2014 10:05, czytany 1534 razy, komentarze 0

img

Foto: Expansia Media 

8 maja na stadionie w Winnipeg zagrały towarzysko reprezentacje kobiet Kanady i USA. Mecz najsilniejszych ekip narodowych pań Ameryki Północnej i Centralnej zakończył się remisem 1-1.

Było to już 56 w historii starcie obu rywali. Gospodynie przyszłorocznych mistrzostw świata bardzo chciały poprawić niekorzystny dla nich bilans pojedynków (47 wygranych USA, 3 remisy i tylko 6 zwycięstw Kanadyjek). Przy wsparciu prawie 30 tys. kibiców miejscowe ruszyły do natarcia i Hope Solo miała tego dnia sporo pracy. Również jej vis-a-vis Erin McLeod nie narzekała na brak zajęcia.

Jako pierwsza skapitulowała - po strzale głową Kadeishy Buchanan w 35 min - Hope Solo, ale podopiecznym Johna Herdmanna i tym razem nie udało się zawodów zakończyć wygraną. W II połowie wyrównującego gola zdobyła niezawodna ostatnio Sydney Leroux, mająca za sobą grę w młodzieżowej kadrze...Kanady. Piłkarka ta, mająca rodziców z obu krajów, ostatecznie zdecydowała się na występy w barwach USA.

Reprezentację Stanów Zjednoczonych poprowadziła tymczasowa trenerka Jill Ellis. Po zwolnieniu Szkota Sermanniego miejscowa federacja jest w trakcie poszukiwania odpowiedniego kandydata na stanowisko selekcjonera. Na razie brak jest jeszcze decyzji, kto obejmie stery szkoleniowe mistrzyń olimpijskich z Londynu. W zespole USA nie było kurującej uraz kostki Alex Morgan oraz kontuzjowanej w meczu ligowym Megan Rapinoe.

Kolejne dwa sparingi Amerykanki zagrają w czerwcu - 14 i 19.6. dwukrotnie zmierzą się u siebie z piłkarkami Francji.


Skróty i gole pojedynku Kanada - USA 1-1:08.05.2014 Winnipeg - mecz towarzyski kobiet

Kanada - USA 1-1 (1-0)


Bramki: Buchanan (35) - Leroux (78)

USA: 1-Hope Solo - 11-Ali Krieger, 6-Whitney Engen (3-Christie Rampone, 82), 4-Becky Sauerbrunn, 25-Meghan Klingenberg (16-Crystal Dunn, 59), 10-Carli Lloyd, 7-Morgan Brian (17-Allie Long, 68), 12-Lauren Holiday; 9-Heather O'Reilly, 20-Abby Wambach (23-Christen Press, 68), 2-Sydney Leroux .

Coach: Jill Ellis

Tagi: Kanada, USA, mecz towarzyski

.

komentarze (0):

Bądź pierwszy, dodaj komentarz!

.
Dodaj nowy komentarz: