UEFA

Szwajcaria - Nyon

Dodany przez Futko, 29 Paź2013 18:55, czytany 1074 razy, komentarze 0

W miniony weekend w Europie odbyła się kolejna seria spotkań z cyklu eliminacji do finałów mistrzostw świata 2015. Grały także rywalki reprezentacji Polski.

W miejscowości Zenica Bośnia i Hercegowina bliska była sprawienia dużej niespodzianki w spotkaniu z faworytem "polskiej" grupy - Szwecją. Mimo iż ekipa Trzech Koron wystąpiła w najsilniejszym składzie, wygrała ledwie 1-0 i to po bramce strzelonej w rzutu karnego! Podopieczne Pia Sundhage zagrały po prostu słabo, sądząc, że gospodarzy da się pokonać "na stojąco". Tymczasem Bośniaczki walczyły z dużym sercem i gdyby nie faul w 34 minucie wyni nie tylko dla gospodarzy byłby bardzo korzystny. Niestety jedenastkę za niedozwolony atak w polu karnym na kapitan Szwedek Lottcie Schelin pewnie wykorzystała sama poszkodowana. Grały także najbliższe rywalki biało-czerwonych (mecz 31 października) - Szkotki. Na własnym boisku w Motherwell zespół Anny Signeul zwyciężył drużynę Irlandii Północnej 2-0. Tartan Army (przydomek Szkocji) wyszła na prowadzenie już w 3 minucie kiedy po złym wybiciu piłki przez irlandzką bramkarkę gola zdobyła Jane Ross. Bramka ta uspokoiła chyba gospodarzy pojedynku, bowiem dopiero w 78 minucie udało im się celnie strzelić po raz drugi. Dokonała tego Jennifer Beattie. Była to już trzecia z rzędu victoria Szkocji, co dało jej pozycję lidera w tabeli z 9 pkt.

W sumie w sobotę i niedzielę odbyło się 15 spotkań. Do dużej niespodzianki doszło w grze Serbia - Dania. Piłkarki Serbii nie ulękły się trzeciej drużyny EURO 2013 i po zaciętym meczu uratowały jeden punkt, remisując 1-1! W pozostałych grach rezultaty raczej nie zaskoczyły. Mistrzynie Europy - Niemki wysoko pokonały na wyjeździe Słowenię 13-0, Czeszki poradziły sobie z Macedonią na jej terenie wygrywając 3-1, Białoruś ograła Czarnogórę 3-1, Słowaczki zwyciężyły na wyjeździe Chorwację 1-0 (w słowackiej obronie zagrała zawodniczka 1.FC Katowice - Patricia Fischerova), Bułgaria zremisowała u siebie 1-1 z Kazachstanem (90 minut stoperki Medyka Konin - Radoslavy Slavchevej), Belgia rozgromiła w Livadii Grecję 7-1, srebrne medalistki mistrzostw Europy Norweżki ograły u siebie Albanię 7-0, Węgry przegrały z Austrią 0-3, Holandia aż 7-0 rozbiła Portugalię i to na jej boisku, Anglia po zaciętym boju pokonała Walię 2-0, natomiast w niedzielę Hiszpania zainkasowała trzy punkty w grze z Estonią (6-0), zaś Izrael zwyciężył debiutujące w eliminacjach Maltanki 2-0.

Kolejne mecze 30 oraz 31 października, w tym czwartkowy pojedynek Polska - Szkocja w Grodzisku Wielkopolskim (początek godz. 11). W naszej grupie w środę Irlandia Płn. zmierzy się u siebie z Bośnią i Hercegownią, z kolei w czwartek w Goeteborgu Szwecja podejmie outsidera grupy 4 Wyspy Owcze. Ponadto bardzo interesujące powinny być starcia Holandia - Norwegia (środa) oraz Austria - Francja i Hiszpania - Włochy (obydwa w czwartek).

Fragmenty meczu Bośnia - Szwecja 0-1 na video:

Mecz Anglia - Walia 2-0 na filmie:

Skróty pojedynku Portugalia - Holandia 0-7 na video:

Gole w meczu Słowenia - Niemcy 0-13 na filmie: