flag

USA

Waszyngton

Menu

Nasi partnerzy

Video: Liga NWSL 2014 w kwietniu

Dodany przez Futko, 5 Sty2014 17:00, czytany 1295 razy, komentarze 0

img

Foto: Expansia Media 

W kwietniu rozpocznie się druga edycja mistrzostw piłki nożnej kobiet USA pod nazwą NWSL. W dziewięciu klubach grają reprezentantki Stanów Zjednoczonych, Kanady i Meksyku.

Po Igrzyskach Olimpijskich 2012 w Londynie federacje piłkarskie trzech najsilniejszych krajów Ameryki Północnej i Centralnej postanowiły utworzyć własne rozgrywki pod nazwą National Women's Soccer League, w których uczestniczyłyby najlepsze zawodniczki kadr narodowych USA, Kanady i Meksyku. Siedzibą NWSL zostały Stany Zjednoczone, gdzie futbol kobiecy cieszy się największą popularnością. Koszty utrzymania poszczególnych zespołów przejęły na siebie lokalne federacje. W sumie pomiędzy kluby podzielono 55 zawodniczek, które uzupełniono potem największymi talentami z zespołów uniwersyteckich i collegów.

Inauguracyjna edycja mistrzostw kobiet odbyła się wiosną 2013 roku. Czempionat cieszył się nadspodziewanie dużym zainteresowaniem kibiców i mediów i wszystko wskazuje na to, że będzie kontynuowany w najbliższych latach. Premierowy tytuł wywalczyła ekipa Portland Thorns FC, w barwach której brylowały dwie supersnajperki - Alex Morgan (USA) i Christine Sinclair (Kanada). Królową strzelczyń została jednak nieoczekiwanie Lauren Holiday, która uzyskała 12 bramek, występując w drużynie FC Kansas City. Tytuł bramkarki roku przypadł Nicole Barnhart, zaś mianem odkrycia sezonu obwołano Erikę Tymrak (trafiła potem do FC Bayern Monachium kobiet). W finale 2013 Portland pokonało Western New York Flash w składzie ze słynną Abby Wambach 2-0.


Finałowy mecz NWSL 2013:Oto jak wygląda przydział reprezentantek USA, Kanady i Meksyku do poszczególnych klubów na sezon 2014:

Boston Breakers
Meghan Klingenberg (USA)
Kristie Mewis (USA)
Heather O'Reilly (USA)
Chelsea Stewart (CAN)
Kaylyn Kyle (CAN)
Dinora Garza (MEX)

Chicago Red Stars
Shannon Boxx (USA)
Amy LePeilbet (USA)
Christen Press (USA)
Adriana Leon (CAN)
Erin McLeod (CAN)
Rachel Quon (CAN)

Houston Dash
Whitney Engen (USA)
Melissa Tancredi (CAN)
Teresa Noyola (MEX)

FC Kansas City
Nicole Barnhart (USA)
Lauren Holiday (USA)
Amy Rodriguez (USA)
Becky Sauerbrunn (USA)
Desiree Scott (CAN)
Lauren Sesselmann (CAN)
Cecilia Santiago (MEX)

Portland Thorns FC
Rachel Buehler (USA)
Tobin Heath (USA)
Alex Morgan (USA)
Christie Sinclair (CAN)
Karina LeBlanc (CAN)
Jackie Acevedo (MEX)

Seattle Reign FC
Stephanie Cox (USA)
Sydney Leroux (USA)
Megan Rapinoe (USA)
Hope Solo (USA)
Carmelina Moscato (CAN)
Arianna Romero (MEX)

Sky Blue FC
Jill Loyden (USA)
Kelley O'Hara (USA)
Christie Rampone (USA)
Jonelle Filigno (CAN)
Sophie Schmidt (CAN)
Monica Ocampo (MEX)

Washington Spirit
Yael Averbuch (USA)
Ashlyn Harris (USA)
Ali Krieger (USA)
Robyn Gayle (CAN)
Diana Matheson (CAN)
Renae Cuellar (MEX)

Western New York Flash
Carli Lloyd (USA)
Abby Wambach (USA)
Selenia Iacchelli (CAN)
Veronica Perez (MEX)

Na uwagę zasługuje pojawienie się z lidze najlepszej snajperki szwedzkiej Damallsvenskan - Christen Press, która latem ma opuścić jedenastkę Tyresoe FF i grać w barwach Chicago Red Stars. Podobnie będzie z Megan Rapinoe, obecnie zawodniczką mistrza Francji Olympique Lyon. Rozgrywająca reprezentacji USA od wakacji powinna dołączyć do Hope Solo w Seattle Reign FC.

Cel na 2014 dla wszystkich reprezentantek to jak najlepsze przygotowanie się do eliminacji mistrzostw świata w Kanadzie (piłkarki Stanów Zjednoczonych i Meksyku) oraz do występów w finałach World Cup 2015, bowiem kraje te mają w nich zagwarantowany udział - Kanada jako gospodarz a pozostałe dwa jako najsilniejsze w regionie bez problemów poradzą sobie w grach kwalifikacyjnych.

Tagi: Liga NWSL 2014

.

komentarze (0):

Bądź pierwszy, dodaj komentarz!

.
Dodaj nowy komentarz: