UEFA

Szwajcaria - Nyon

Dodany przez Futko, 12 Lis2013 15:11, czytany 960 razy, komentarze 0

W sobotę i niedzielę (9 i 10 listopada) rozegrano pierwsze spotkania 1/8 finału Ligi Mistrzyń UEFA. Najciekawszy mecz odbył się w Poczdamie, gdzie miejscowa Turbine podejmowała czempiona Francji Olympique Lyon.

Niestety wiele wskazuje na to, że do ćwierćfinałów przejdą piłkarki Lyon, które w stolicy Brandenburgii zapewniły sobie ważną wygraną 1-0 i są faworytem czwartkowego rewanżu. Mecz w Poczdamie był ciekawym widowiskiem i do końca trzymał w napięciu ponad 4 tys. kibiców. Obydwie drużyny miały w ciągu 90 minut sporo okazji do strzelenia gola, ostatecznie o jedno trafienie skuteczniejsze okazały się zawodniczki Olympique. Złotą bramkę zdobyła w II połowie (83 min.) pomocniczka Louisa Necib. Co prawda trener wicemistrza Bundesligi zapowiada walkę do końca, to jednak Francuzki są obecnie zespołem na pewno silniejszym i na własnym stadionie nie zwykły przegrywać.

Innym meczem, któremu towarzyszyło duże zainteresowanie był pojedynek szwedzkiego Malmoe z aktualnym posiadaczem pucharu kobiecej Champions League - VfL Wolfsburg. Ekipa z miasta Volkswagena mimo nie najlepszej formy poradziła sobie z rywalkami na ich boisku i do domu wracała z wygraną 2-1 po bramkach Alexandry Popp i Martiny Mueller. Szwedki twierdzą, że nie złożyły jeszcze broni, lecz im także trudno będzie odwrócić losy rywalizacji na swoją korzyść na boisku przeciwnika.

Pewne awansu czują się przedstawicielki Hiszpanii, piłkarki FC Barcelona, które ograły u siebie 3-0 mistrza Szwajcarii FC Zurich Frauen. Ciekawostką jest fakt, że atakująca "Barcy" Sonia Bermudez trafiła do siatki w 1 i 90 minucie meczu! Wiele też wskazuje na awans do 1/4 finału LM mistrza Szwecji 2012 - Tyresoe FF. Klub Brazylijki Marty wygrał wyjazdowe starcie z duńską Fortuną 2-1, a zwycięskie gole wbiła niezawodna reprezentantka USA Christen Press.

Turecki Konak Belediyesi, który wyeliminował Unię Racibórz w poprzedniej rundzie, przegrał u siebie z mistrzem Austrii SV Neuelengbach 0-3 (hat-trick Niny Burger) i ma już chyba tylko teoretyczne szanse na to, aby odrobić straty na boisku przeciwniczek.

Miniony weekend okazał się bardzo dobry dla obu drużyn z Anglii. Wicemistrz Birmingham City Ladies pokonał w dalekim Krasnogorsku ekipę Zorkij 2-0, natomiast Arsenal Ladies w Londynie zwyciężyły klub nr 1 Szkocji - Glasgow City FC 3-0 i są także faworytkami w grze rewanżowej.

Arsenal LFC Londyn - Glasgow City LFC 3-0

Mecze z gwiazdką rozegrane były w niedzielę, 10 listopada. Pozostałe odbyły się w sobotę (9.11.). Rewanże zaplanowano na środę i czwartek (13-14.11.). Gry ćwierćfinałowe odbędą się już wiosną, zaś finał LM kobiet rozegrany zostanie 22 maja 2014 w stolicy Portugalii - Lizbonie.