flag

Kanada

Ottawa

Menu

Nasi partnerzy

Video: Mecze kontrolne Kanadyjek

Dodany przez Futko, 26 Lis2013 10:35, czytany 1282 razy, komentarze 0

img

Foto: Expansia Media 

Reprezentacja Kanady jako gospodarz mistrzostw świata w 2015 roku zwolniona jest z gier w eliminacjach. Ekipa Klonowego Liścia jednak nie próżnuje.

Kanadyjki rozegrały niedawno dwa ciekawe mecze kontrolne, w których trener John Herdman próbował nowe piłkarki pod kątem przyszłego czempionatu, który odbędzie się na kanadyjskich stadionach za półtora roku. Najpierw rywalkami mejscowych był zespół kobiecy Koreii Południowej a następnie czyniąca szybkie postępy drużyna narodowa pań Meksyku.

Z Koreą Południową Kanada wygrała w Edmonton 3-0. Wynik sugeruje zdecydowaną przewagę gospodarzy, ale tak nie było. Azjatki stworzyły sobie kilka doskonałych sytuacji podbramkowych i tylko dzięki fantastycznym paradom golkiperek (Erin McLeod i Stephanie Labbe) nie padła żadna bramka dla gości. Za to dla miejscowych celnie trafiły Christine Sinclair (24 min), Brittany Timko (39) i Adriana Leon (69). Warto zaznaczyć, że kapitan drużyny Christine Sinclair zaliczyła już 146 gola w barwach Kanady i goni prowadzącą w światowej klasyfikacji snajperek Amerykankę - Abby Wambach.

Spotkanie na stadionie w Edmonton oglądało 12 tys. widzów, lecz gospodarze World Cup 2015 zapewniają, że podczas mistrzostw stadiony wypełnią się do ostatniego miejsca. - W Edmonton było przeraźliwie zimno i dlatego fani pozostali w dużej części w domu - komentują działacze tamtejszej federacji piłkarskiej.

W drugim meczu towarzyskim rywalkami Kanady zostały coraz silniejsze futbolistki Meksyku. Na boisku w Vancouver padł wynik remisowy 0-0. Zasługa w tym obydwu zespołów. Miejscowe zagrały dość nieporadnie, z kolei Meksykanki dobrze się broniły i nie dały sobie wbić gola przez 90 minut. Wynik meczu to również efekt skutecznej gry bramkarek.

Teraz kadra Kanady po świątecznej przerwie przygotowywać się będzie do trzeciej próby. 31 stycznia 2014 w Teksasie podopieczne trenera Herdmana zmierzą się z najsilniejszą drużyną kontynentu a także chyba świata - reprezentacją USA.

Fragmenty pojedynku Kanada - Korea Południowa 3-0:

Skrót meczu Kanada - Meksyk 0-0:

Tagi: Kanda, Korea Południowa, Christine Sinclair

.

komentarze (0):

Bądź pierwszy, dodaj komentarz!

.
Dodaj nowy komentarz: