Kanada

Ottawa

Dodany przez Futko, 19 Cze2014 15:53, czytany 959 razy, komentarze 0

W Vancouver Kanada podjęła w towarzyskim meczu mistrza Europy, reprezentację Niemiec. Po emocjonującym pojedynku zwyciężyły podopieczne Silvii Neid 2-1.

Ponad 15 tys. fanów kobiecej piłki zebranych na BC Place Stadium nie mogło narzekać na nudę. Drużyny potraktowały spotkanie prestiżowo i od początku do końca walczyły o wygraną. Mimo iż mecz odbył się na sztucznej trawie, piłkarki Niemiec doskonale radziły sobie z podłożem. W Kanadzie pojawiły się mianowicie już pięć dni wcześniej, aby przygotować się do pojedynku w nietypowych dla nich warunkach.

Jako pierwsze bramkę zdobyć mogły Kanadyjki. Najlepsza ich napastniczka Christine Sinclair przegrała jednak w sytuacji sam na sam z Nadine Angerer. W odwecie Anja Mittag potężnie uderzyła zza pola karnego trafiając w poprzeczkę. W 29 minucie szybka akcja lewą stroną przyniosła Niemkom pierwszego gola, uzyskanego przez środkową FC Bayern Lenę Lotzen. Do przerwy to goście mieli więcej okazji na podwyższenie rezultatu, lecz kilka sytuacji wybroniła zwykle rezerwowa Karina LeBlanc.

Po zmianie stron gospodarzom udało się doprowadzić do wyrównania. W 53 minucie piłka zatrzepotała w siatce Europejek po lobie Sophie Schmidt. W 65 minucie za faul na Lotzen sędzia podyktowała jedenastkę dla Niemiec, zamienioną na drugą bramkę przez Simone Laudehr. Rezultat 2-1 dla przyjezdnych dotrwał do końca chociaż obydwie drużyny miały jeszcze sporo strzeleckich okazji.

Statystycy policzyli, że było to setne zwycięstwo Silvii Neid jako selekcjonerki!

13 września prowadzące w swojej grupie eliminacyjnej Niemki zmierzą się z reprezentacją Rosji a cztery dni potem zagrają z Irlandią. Pewnymi wygranymi ekipa znad Renu chce przypieczętować awans do World Cup 2015 z pierwszego miejsca.