UEFA

Szwajcaria - Nyon

Dodany przez Futko, 15 Lip2013 11:27, czytany 740 razy, komentarze 0

Piłkarki oraz kibice Norwegii i Niemiec mogą odetchnąć. W niedzielnych pojedynkach EURO 2013 obie drużyny odniosły ważne zwycięstwa w swojej grupie.

* * * * *

Norwegia - Holandia 1-0 - plan minimum wykonany

Po pierwszych remisowych grach - Norweżki podzieliły się punktami z Islandią, zaś Holenderki z Niemkami - cel w niedzielę był w obu drużynach jasny: zainkasować pełną pulę punktową, dającą szansę na awans do rundy pucharowej mistrzostw Europy. To zadanie na piątkę wykonały tylko zawodniczki ze Skandynawii. Co prawda ich wygrana wypadła skromnie, bo była tylko jednobramkowa, jednak liczą się wywalczone trzy punkty i dobre miejsce w tabeli. Holenderki trochę tym razem rozczarowały. Walczyły wprawdzie ambitnie, ale chyba nie do końca leżał im atak pozycyjny, przez co nie były w stanie przez 90 minut pokonać bramkarki Norweżek. Te drugie także ciężko pracowały na sytuacje strzeleckie, co ostatecznie zostało nagrodzone golem w drugiej połowie autorstwa Solveig Gulbrandsen. Tym samym Norwegia po dwóch meczach ma na koncie 4 punkty i niezłą pozycję wyjściową do walki o awans z grupy B.

14.07.2013 Kalmar - mecz grupy B EURO 2013

Norwegia - Holandia 1-0 (0-0)

Bramka: Gulbrandsen (54)

Fragmenty meczu Norwegia - Holandia 1-0 na video:

Niemcy - Islandia 3-0 - odbicie od dna

Po gromach jakie posypały się na głowy niemieckich zawodniczek i trenerki po bardzo słabym meczu z Holandią, wszyscy oczekiwali w starciu z Islandią dużo lepszej gry i przede wszystkim wysokiej wygranej. Tak też się stało - Niemki w niedzielę odbiły się od piłkarskiego dna. Zwycięstwo - mimo dość wysokiego wyniku - nie przyszło im jednak łatwo. Wykorzystanie szans strzeleckich nie było bowiem najlepsze a kiedy już piłka miała wpaść do siatki nagle pojawiała się jak spod ziemi islandzka bramkarka i broniła w nieprawdopodobny sposób. Długo utrzymywał się rezultat 1-0 - w 24 minucie gola zdobyła Lena Lotzen z Bayern Monachium. Wynik ten niczego jeszcze nie gwarantował, bowiem w każdej chwili kontra Islandek mogła zakończyć się wyrównaniem. Na szczęście celownik wyregulowała wreszcie najlepsza w drużynie Celia Okoyino da Mbabi i po pauzie dwa razy wbiła futbolówkę do islandzkej bramki. Wygrana natychmiast odmieniła nastroje w kadrze oraz wśród kibiców. Z przygnębienia i rozczarowania pojawiła się euforia. Niemki na stadionie w Vaexjoe zagrały bojowo, agresywnie i z pomysłami w ofensywie, chociaż nadal nie do końca działa u nich linia pomocy. Dopiero po wejściu Fatmiry Bajramaj, której wyraźnie nie lubi selekcjonerka, poprawiło funkcjonowanie drużyny. Od niedzieli Niemki są liderem w tabeli mając tyle punktów co Norweżki (4), ale za to większą ilość strzelonych bramek. O tym kto ostatecznie wygra grupę B zadecyduje mecz Niemcy - Norwegia, jaki odbędzie się w środę, 17 lipca o godz. 18.00 w Kalmar.