Francja

Paryż

Dodany przez Futko, 25 Lut2015 12:07, czytany 930 razy, komentarze 0

Wszystko wskazuje na to, że drużyna Olympique Lyon sięgnie po dziewiąty z kolei tytuł mistrza Francji kobiet. W grze o złote medale 2015 ekipa OL pokonała najgroźniejszego rywala Paris St. Germain 4-0.

Nie tak zapewne wyobrażała sobie Katarzyna Kiedrzynek i jej koleżanki sobotni pojedynek w Paryżu. Polska bramkarka tylko do 30 minuty utrzymała czyste konto bramnkowe. Potem aż czterokrotnie musiała sięgać po piłkę do siatki, zanim w 69 minucie opuściła boisko z kontuzją.

W wykonaniu PSG był to ogólnie słaby mecz. Gospodynie próbowały co prawda ofensywy, ale już po kwadransie przebieg wydarzeń na murawie kontrolowały przyjezdne. W 30 minucie uderzenie z pola karnego Abily dało Olympique prowadzenie 1-0. Pięć minut później Lotta Schelin pokonała polską bramkarkę po raz drugi. Apatyczny zespół wicemistrza dał sobie jeszcze wbić dwa gole po pauzie - w 57 minucie uczyniła to Bussaglia a w 59 reprezentantka Szwajcarii Lara Dickenmann. Zanosiło się na pogrom wicemistrza, ale zadowolone z rezultatu podopieczne trenera Precheur'a nie nacierały już z takim impetem jak wcześniej i do końca wynik nie zmienił się. Trzeba też nadmienić, że goście wystąpili bez kontuzjowanej reżyserki gry Louisy Necib.

Mimo porażki stołeczne pozostały na czele tabeli. Paris St. Germain rozegrał bowiem dwa - dodajmy zwycięskie - pojedynki awansem, jednak mało kto oczekuje, by Lyon w tym sezonie stracił jeszcze punkty i nie wyprzedził na finiszu paryżanek.

Drużyna trenera Farida Benstiti nie ma ostatnio dobrej passy, gdyż wcześniej została wyeliminowana z Pucharu Francji przez Guingamp. W marcu czekają ją dwa trudne mecze w Lidze Mistrzyń z czempionem Szkocji - Glasgow City FC. Zdobycie trofeum Champions League UEFA ma być teraz głównm celem klubu ze stolicy Francji.

Oto dane statystyczne z gry PSG - Olympique 0-4

21 luty 2015 Paryż
Stade Charléty - 4000 widzów

PSG : 1-Katarzyna Kiedrzynek (16-Karima Benameur 69) - 5-Sabrina Delannoy (18-Marie-Laure Delie 46), 4-Laura Georges, 22-Josephine Henning (13-Annike Krahn 46), 3-Laure Boulleau, 14-Kheira Hamraoui, 27-Caroline Seger, 2-Kenza Dali, 19-Fatmire Alushi-Bajramaj, 9-Kosovare Asllani, 11-Jessica Houara, Trener: Farid Benstiti

Olympique Lyon : 16-Sarah Bouhaddi - 21-Lara Dickenmann, 5-Saki Kumagai, 3-Wendie Renard, 7-Amel Majri (19-Eve Perisset 83), 6-Amandine Henry (17-Corine Petit-Franco 73), 15-Elise Bussaglia, 23-Camille Abily, 14-Ada Hegerberg, 8-Lotta Schelin, 9-Eugénie Le Sommer (12-Elodie Thomis 54). Trener: Gérard Prêcheur.

Katarzyna Kiedrzynek nie powstrzymała piłkarek z Lyonu. Foto: loft9.com

Walka o brąz

Za plecami duetu OL - PSG o trzecie miejsce w klasyfikacji i brązowe medale sezonu 2014/15 walczą jeszcze cztery zespoły - są to Juvisy, Guingamp, Montpellier i Soyaux. Największe szanse przyznaje się Juvisy, które ma 52 oczka i dwa zaległe spotkania. W 18 rundzie Guingamp i Montpellier podzieliły się punktami remisując 1-1.

19 runda Division I kobiet rozegrana zostanie dopiero 22 marca, gdyż w międzyczasie reprezentacja kraju weźmie udział w turnieju Algarve Cup w Portugalii a potem odbędą się gry w krajowym pucharze.

Oto wyniki 18 kolejki I ligi kobiet Francji 2014/15:

PSG - Olympique Lyon 0-4 (bramki: Abily 30, Schelin 35, Bussaglia 57, Dickenmann 59)

Guingamp - Montpellier 1-1 (bramki: Douessin 50 - Utsugi 41)
Saint-Etienne - Albi 2-0 (bramki: Palacin 21, 88)
Rodez - Issy 5-1 (bramki: Cugat 52, Lemaître 66, 75, Ribeyra 70, Haupais 88 - Boufaroua 29)
FC Metz - Soyaux 1-1 (bramki: Léger 5 - Djebbar 38)

Kadra na Algarve Cup 2015

Piłkarki Francji tym razem okienko w marcu wykorzystają na zgrupowanie i udział w międzynarodowym turnieju w Portugalii o nazwie Algarve Cup. Rywalkami Trójkolorowych w meczach grupowych będą drużyny narodowe pań Portugalii, Danii i Japonii. W powołanej reprezentacji zabrakło pomocniczki Louisy Necib z Olympique Lyon, która w lutowym meczu towarzyskim z USA (2-0) odniosła kontuzję nogi i prawdopodobnie będzie pauzować do końca kwietnia.

Powołana przez selekcjonera Philippe Bergeroo kadra wygląda następująco:

Bramka: Sarah Bouhaddi (Olympique Lyon), Céline Deville (Juvisy), Méline Gérard (Lyon)

Obrona : Laure Boulleau (PSG), Anaïg Butel (Juvisy), Sabrina Delannoy (PSG), Laura Georges (PSG), Jessica Houara (PSG), Amel Majri (Lyon), Griedge M'Bock (Guingamp), Wendie Renard (Lyon)

Pomoc : Camille Abily (Lyon), Elise Bussaglia (Lyon), Kenza Dali (PSG), Kheira Hamraoui (PSG), Amandine Henry (Lyon), Aurélie Kaci (PSG), Claire Lavogez (Montpellier), Elodie Thomis (Lyon)

Atak : Marie-Laure Delie (PSG), Kadidiatou Diani (Juvisy), Eugénie Le Sommer (Lyon), Gaëtane Thiney (Juvisy).

Terminarz spotkań Francuzek w fazie kwalifikacyjnej turnieju Algarve Cup w Portugalii: