Francja

Paryż

Dodany przez Futko, 27 Sty2016 10:56, czytany 595 razy, komentarze 0

Piłkarki Paris St. Germain wygrały pierwszy tegoroczny mecz ligowy i powróciły do gry o tytuł mistrza Francji 2016.

Wyjazdowy pojedynek z wiceliderem Montpellier był dla Katarzyny Kiedrzynek i jej koleżanek z PSG meczem o "życie". Tylko zwycięstwo prolongowało szanse stołecznych na medal i start w europejskich pucharach przyszłego sezonu. Jak się okazało świąteczno-noworoczna przerwa nie wpłynęła dobrze na gospodynie spotkania, które uległy ostatecznie 1-2 i spadły w tabeli na trzecią pozycję, co może oznaczać pożegnanie się z marzeniami o przygodzie w rozgrywkach UEFA.

W Montpellier gole dla Paris St. Germain zdobyły - szwedzka pomocniczka Caroline Seger i brazylijska skrzydłowa Cristiane. Dla miejscowych bramka padła dopiero w doliczonej 93 minucie, było więc za późno, by myśleć o wyrównaniu. Polska golkiperka zagrała w bramce PSG pełne 90 minut.

Po spotkaniu w 14 kolejce ekipa trenera Farida Benstiti ma 51 punktów i przynajmniej szansę na tytuł wicemistrza. Lider Division I kobiet Olympique Lyon po wygranej nad Guingamp 12-0 (m.in. trzy gole Ady Hegerberg i dwa Lotty Schelin) prowadzi z 54 oczkami i teraz czeka na wyjazd do Paryża, gdzie 5 lutego dojdzie do decydującego w tym sezonie starcia z Paris St. Germain. W barwach PSG nie zobaczymy już dwóch zawodniczek - szwedzka napastniczka Kosovare Asllani odeszła do Manchester City Women, zaś reprezentantka USA Lindsey Horan powróciła do kraju i będzie występować w Portland Thorns FC.

O medalu, ale tylko koloru brązowego może w dalszym ciągu marzyć jedenastka pań z Juvisy, który swoją siedzibę ma pod Paryżem. Juvisy wygrało 3-0 nad zespołem Albi i z 45 punktami goni jeszcze Montpellier (49 pkt.).

Oto wyniki 14 kolejki ligowej Division I kobiet 2015/16:

Olympique Lyon - Guingamp 12-0 (bramki: Renard 13, Hegerberg 18, 42, 60, Abily 21, Necib 45, Schelin 48, 53, Majri 55, 63, Thomis 58, Kumagai 86)
Juvisy - Albi 3-0 (bramki: Thiney 32, Diani 74, Catala 89)
Soyaux - Saint-Etienne 1-2
Nîmes - Saint-Maur 3-2
Montpellier - Paris St. Germain 1-2 (bramki: Léger 93 - Seger 29, Cristiane 57); Katarzyna Kiedrzynek - 90 min. w bramce PSG
Rodez - La Roche-sur-Yon 3-2

Zapowiedź 15 kolejki 2015/16:

PSG - Olympique Lyon (piątek 5.2. godz. 18.45)

Francja zaczęła przygotowania

Po I rundzie ligowej w nowym roku francuskie reprezentantki odbyły także pierwsze zgrupowanie oraz rozegrały pierwszy mecz kontrolny. W hiszpańskiej miejscowości La Manga podopieczne trenera Bergeroo zmierzyły się z wicemistrzem Europy 2013, drużyną Norwegii i wygrały 1-0. Zwycięska bramka padła dopiero w 84 minucie, a zdobyła ją Louisa Necib z rzutu karnego. Piłkarki Francji w marcu (2-9) wezmą udział w turnieju międzynarodowym w USA, gdzie ich rywalkami będą - poza Amerykankami - reprezentacje pań Niemiec i Anglii. Francja jest finalistą Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro i marcowe potyczki traktuje jako ważny element przygotowań do zmagań o olimpijskie złoto.

W meczu z Norweżkami Tricolores zagrały w składzie:

Sarah Bouhaddi - Jessica Houara d'Hommeaux,, Griedge Mbock Bathy Nka, Wendie Renard, Laure Boulleau, Camille Abily, Kheira Hamraoui, Elodie Thomis (72, Marie-Charlotte Léger), Louisa Necib, Amel Majri, Marie-Laure Delie (66, Claire Lavogez). Selekcjoner: Philippe Bergerôo

Fragmenty meczu towarzyskiego Francja - Norwegia 1-0 w La Manga z dnia 26 stycznia 2016

Tagi: Division I, Paris St. Germain, Olympique Lyon, Katarzyna Kiedrzynek