Niemcy

Berlin

Dodany przez Futko, 24 Kwi2014 19:41, czytany 1000 razy, komentarze 0

Z remisu 1-1 w 16 kolejce 1 Bundesligi kobiet pomiędzy drużynami Bayernu Monachium i FFC Frankfurt najbardziej ucieszyły się piłkarki Turbine Poczdam.

Jeśli 1 maja wygrają one zaległy mecz z Bayer Leverkusen zyskają już trzy punkty przewagi nad dotychczasowym liderem z Hesji, a wtedy już tylko wyjątkowy pech odebrałby im kolejny tytuł mistrzowski.

Pojedynek w Monachium stał pod znakiem dominacji jedenastki gości, która od pierwszego gwizdka szturmowała bramkę Katrin Laengert. Kiedy w 26 minucie japońska rozgrywająca FFC Kozue Ando wepchnęła futbolówkę do siatki, wydawało się, że miejscowe załamią się obrotem sprawy i kolejne gole będą tylko kwestią czasu. Nic takiego nie nastąpiło jednak, co więcej - w 83 minucie Clara Schoene zdołała doprowadzić do wyrównania. Radość z wywalczenia punktu zmąciła miejscowym fatalna kontuzja 19-letniej pomocniczki Sarah Romert, która zerwała więzadła i na boisko wróci najwcześniej dopiero w przyszłym roku.

Frankfurt dzięki lepszemu stosunkowi bramkowemu pozostaje z 38 punktami na prowadzeniu, ale po odrobieniu zaległości Turbine - Leverkusen i Hoffenheim - Wolfsburg tabela może mieć już niekorzystny wygląd dla ekipy ze stolicy niemieckich banków.

Nadal trwa fatalna passa "polskiego" Cloppenburga, który w poniedziałek doznał ósmej z rzędu porażki w lidze (0-2 w Jenie) i z 9 oczkami pozostaje na przedostatniej pozycji. Bramkarka Dominika Wylężek zagrała 90 minut, zaś Marta Stobba weszła na murawę w II połowie. Zabrakło za to leczącej uraz Agnieszki Winczo. Najbliższy mecz Cloppenburg rozegra z ostatnim Sindelfingen, który w 16 kolejce uległ u siebie jedenastce Essen 0-2 i to będzie ostatnia szansa aby podreperować punktowe konto i walczyć jeszcze o uratowanie się przed degradacją.

W lepszej sytuacji są dwie inne polskie zawodniczki - grające w MSV Duisburg Patrycja Pożerskia i Agata Tarczyńska. Ich drużyna co prawda tylko zremisowała z SC Freiburg 1-1, ale w tabeli ma 18 punktów i spore szanse na prolongatę gry w 1 Bundeslidze w kolejnym sezonie.

Najciekawiej zapowiadającym się starciem 17 rundy miało być spotkanie Poczdam - Wolfsburg, ale zostało przesunięte na 16 maja, gdyż w niedzielę, 27 kwietnia obaj rywale zmierzą się w meczu rewanżowym Ligi Mistrzyń, którego stawką jest awans do finału tych rozgrywek.

Fragmenty pojedynku FC Bayern - FFC Frankfurt 1-1:

W coraz lepszych nastrojach są nasze piłkarki w drugoligowym Blau Weiss H. Neuendorf, które zaksięgowały kolejne trzy punkty i powoli oddalają się od strefy spadkowej. Tym razem drużyna Katarzyny Jankowskiej, Hanny Konsek i Jolanty Siwińskiej (pauza z powodu kontuzji) niespodziewanie zwyciężyla ubiegłorocznego kandydata do awansu SV Meppen - i to na jego stadionie - 2-1! Teraz przed polskim trio kolejne trudne wyzwanie - konfrontacja z wiceliderem tabeli grupy północnej Herforder SV. Do meczu dojdzie w niedzielę, 27.4. o godz. 14.

Tagi: 1 Bundesliga, 2 Bundesliga, BV Cloppenburg, MSV Duisburg, Blau Weiss H. Neuendorf, polskie piłkarki zagranicą