USA

Waszyngton

Dodany przez Futko, 10 Lut2013 20:14, czytany 1037 razy, komentarze 0

Szkot Tom Sermanni udanie zadebiutował w roli selekcjonera reprezentacji USA przeciwko...Szkocji. Jego podopieczne ograły "Tartan Army" na stadionie w Jacksonville 4-1.

W pierwszym z dwóch spotkań Stany Zjednoczone - Szkocja bezapelacyjnie lepsze okazały się mistrzynie olimpijskie z Londynu. Bohaterką pierwszej połowy spotkania była Christen Press, która w ciągu 45 minut strzeliła dwa gole. Pierwszy raz do siatki Szkotek trafiła w 13 minucie. Po raz drugi pokonała bramkarkę gości Gemmę Fay w 32 minucie celną główką, wykorzystując zagranie w pole karne Tobin Heath, od niedawna zawodniczki wicelidera francuskiej ligi kobiet - Paris St. Germain.

Po przerwie Press pomogła w zdobyciu trzeciej bramki Shannon Boxx i zasłużenie została wybrana "Player of the Match" czyli zawodniczką meczu. Stało się to w 52 minucie gry na stadionie EverBank Field na Florydzie. Na minutę przed końcem Sydney Leroux po raz czwarty umieściła futbolówkę w bramce przyjezdnych. Szkotki w pierwszej odsłonie dały się zepchnąć do defensywy i z rzadka wychodziły do ataku na bramkę Jill Loyden, która zastąpiła Hope Solo (pauza z powodu naciągniętego mięśnia). W drugiej części meczu rezerwową Nicole Barnhardt zaskoczyła ofensywna pomocniczka Arsenalu Ladies Londyn - Kim Little, która golkiperkę USA pokonała w 54 minucie.

Sobotnie spotkanie w Jacksonville oglądało 18 600 widzów. Gospodarze nie kryli, że spodziewali się jednak dużo większej ilości fanów na mogącym pomieścić ponad 80 tys. kibiców stadionie. Amerykanki zdecydowanie dominowały na boisku, a Szkotki dopiero w drugiej części odważniej ruszyły do ataku, zagrażając kilka razy bramce gospodarzy. Obie reprezentacje spotkają się po raz drugi w środę w miejscowości Nashville. Jeśli Abby Wambach wyjdzie wtedy na boisko będzie to jej mecz numer 200 w barwach narodowych USA!.

Fragmenty meczu USA - Szkocja 4-1 na video: