USA

Waszyngton

Dodany przez Futko, 22 Paź2013 10:19, czytany 1079 razy, komentarze 0

Foto; Expansia Media

Reprezentacja USA kobiet pozostaje wciąż niepokonana. W kolejnym tegorocznym meczu towarzyskim podopieczne Toma Sermanniego zwyciężyły drużynę Australii 4-0.

Spotkanie na potężnym stadionie Alamodome w San Antonio w stanie Teksas miało dodatkowy smaczek, bowiem obecny coach Amerykanek przez 11 lat prowadził ekipę rywalek z dalekich Antypodów. Spekulowano nawet, że Szkot będzie chciał mecz zakończyć wynikiem ...remisowym.

Na murawie szybko jednak okazało się, że popularne Matildas (przydomek reprezentacji Australii) nie będą w stanie - mimo wielkich chęci - zwyciężyć bodaj najlepszej obecnie kobiecej drużyny narodowej świata. Co prawda żółto-zielone miały trzy wyborne szanse na uzyskanie gola, ale Hope Solo po raz kolejny udowodniła, że nie ma lepszej bramkarki na globie wychodząc cało z opresji.

Natomiast festiwal bramkowy gospodarzy rozpoczął się w 6 minucie meczu. Wtedy to piłka po pięknym strzale z 16 metrów Lauren Holiday wpadła - nie bez pomocy australijskiej obrończyni - do siatki bramki Lydii Williams. W 14 minucie było już 2-0 a bramkarkę gości wolejem pokonała Carli Lloyd, rozgrywająca tego wieczoru 159 mecz w kadrze.

Po pauzie prawie 20 tys. rozentuzjazmowanych "fans" oglądało jeszcze dwa celne trafienia swoich ulubienic. W 56 minucie Abby Wambach wreszcie dopięła swego i umieściła futbolówkę w siatce Australijek wygrywając pojedynek z ich giolkiperką w polu bramkowym. Wynik ostateczny 4-0 przypieczętowała w doliczonej 92 minucie Christen Press. Wygrana mistrzyń olimpijskich z Londynu mogłaby wypaść jeszcze bardziej okazale, ale kilka okzaji na bramki zniweczyła gospodyniom bramkarka przyjezdnych.

Były to 36 z kolei mecz piłkarek Stanów Zjednoczonych bez porażki od marca 2012. Amerykanki wygrały 30 razy i 6 razy remisowały, strzelając w tym czasie 121 bramek! Abby Wambach, prowadząca w światowej klasyfikacji strzelczyń, uzyskała w San Antonio swojego 162 gola w barwach narodowych!

W niedzielę, 27 października USA rozegra kolejny mecz a ich rywalem będzie druga najsilniejsza drużyna z regionu Oceanii - Nowa Zelandia. Do pojedynku dojdzie w San Francisco. Z kolei Australijki udadzą się teraz na dwa spotkania kontrolne z kobiecą ekipą Chin.

Fragmenty meczu USA - Australia 4-0 na video: