USA

Waszyngton

Dodany przez Futko, 1 Lut2014 10:17, czytany 912 razy, komentarze 0

Pierwszy tegoroczny mecz za sobą mają dwie najlepsze drużyny kobiece Ameryki Północnej. W Teksasie reprezentacja USA pokonała po zaciętym pojedynku Kanadę 1-0. Złoty gol padł w drugiej połowie po strzale Sydney Leroux.

Ponad 20 tys. widzów pojawiło się na stadionie we Frisco, by oglądać w akcji zespół Toma Sermanniego w składzie z Hope Solo, Megan Rapinoe i Abby Wambach. Z powodu kontuzji kostki w kadrze zabrakło tym razem Alex Morgan, za to pojawiła się nowa twarz - 20-letnia Morgan Brian.

Amerykanki od początku zdominowały grę, nieustannie goszcząc pod bramką Erin McLeod, jednak ich strzały były minimalnie niecelne lub stawały się łupem kanadyjskiej golkiperki. Gospodynie przyszłorocznych mistrzostw świata tylko raz - przed pauzą - miały dobrą okazję na bramkę, lecz ich napastniczka posłała piłkę obok słupka bramki Hope Solo.

W drugiej odsłonie miejscowe nadal trzymały przeciwniczki w szachu, ale dopiero w 78 minucie udało im się umieścić futbolówkę w siatce. Była to popisowa akcja, którą celnym strzałem zwieńczyła stojąca w polu bramkowym Sydney Leroux. Wygrana mistrzyń olimpijskich 2012, choć skromna, jest w pełni zasłużona.

Teraz reprezentację USA czeka dwumecz z drużyną pań Rosji. Pierwsze spotkanie odbędzie się 8 lutego, rewanż - 12.2. w Atlancie.