USA

Waszyngton

Dodany przez Futko, 9 Lut2014 11:14, czytany 888 razy, komentarze 0

Na Florydzie w meczu towarzyskim spotkały się drużyny kobiece Stanów Zjednoczonych i Rosji. Po jednostronnej grze Amerykanki wygrały wysoko 7-0.

Pierwsza połowa nie zapowiadała pogromu uczestnika niedawnych finałów mistrzostw Europy w Szwecji. Rosjanki do 30 minuty broniły się skutecznie i dopiero gol Carli Lloyd, która pokonała strzałem Elwirę Todua w polu karnym sprawił, że gospodynie meczu wyszły na prowadzenie. Nawet dwa kolejne trafienia (O'Reilly w 32 i ponownie Lloyd w 37) nie załamały przyjezdnych. Jednak po zmianie stron, kiedy jedenastka ze wschodu Europy wyraźnie straciła siły, rozpoczęła się kanonada miejscowych. To że skończyło się tylko na kolejnych czterech bramkach podopieczne trenera Ławrientiewa zawdzięczają wyłącznie luźnemu podejściu do gry piłkarek USA a nie własnej postawie. Stojąca między słupkami Hope Solo była tego dnia widzem nie zaś aktywną uczestniczką gry. Wysokie zwycięstwo mistrzyń olimpijskich potwierdziło jedynie ich wysoką formę oraz trwająca od dość dawna zupełną stagnację w kobiecym futbolu Rosji. Obydwie reprezentacje spotkają się w meczu rewanżowym 12 lutego w Atlancie. I w tym pojedynku zdecydowanym faworytem będą Amerykanki.

Oto fragmenty meczu USA - Rosja 7-0:

08.02.2014 Boca Raton/Floryda - mecz towarzyski kobiet

USA - Rosja 7-0 (3-0)
Widzów:
8.857
Bramki: Lloyd - 2 (30,37), Press - 2 (51,59), O'Reilly (32), Leroux (54), Wambach (67)

USA: 1-Hope Solo; 11-Ali Krieger, 4-Becky Sauerbrunn (16-Rachel Van Hollebeke, 80), 3-Christie Rampone, 14-Stephanie Cox (15-Megan Rapinoe, 74); 9-Heather O’Reilly (17-Erika Tymrak, 68), 10-Carli Lloyd, 12-Lauren Holiday, 19-Kristie Mewis; 23-Christen Press (8-Amy Rodriguez, 60), 2-Sydney Leroux (20-Abby Wambach, 60)

Selekcjoner: Tom Sermanni