USA

Waszyngton

Dodany przez Futko, 3 Gru2012 10:04, czytany 1214 razy, komentarze 0

Reprezentacja piłkarska kobiet Stanów Zjednoczonych zagrała dwa kolejne mecze towarzyskie. Tym razem rywalkami zwyciężczyń ostatniej olimpiady była drużyna Irlandii.

W serii gier Fan Tribute Tour Amerykanki zmierzyły się z przybyszami z Europy najpierw 28 listopada w Portland. Wygrana 5-0 wyraźnie mówi o przewadze gospodarzy meczu. Idąc dalej można wieczór na stadionie w Oregon nazwać "one woman show" - czyli popisem jednej piłkarki. Była nią - jakby inaczej - Alex Morgan. Młoda napastniczka w pierwszej odsłonie strzeliła klasycznego hat-tricka, pokonując golkiperkę Irlandek Emmę Byrne z angielskiego Arsenalu w 24, 34 i 44 minucie, czyli dokładnie co 10 minut. Pozostałe dwa trafienia były dziełem Sydney Leroux, która weszła za Morgan do gry w 59 minucie a do siatki trafiła w 62 i 81 minucie.

Alex Morgan została oczywiście wybrana zawodniczką meczu i otrzymała nagrodę piwowarskiej kompanii Budweisera.

Oto fragmenty meczu USA - Irlandia 5-0 w Portland:

1 grudnia oba zespoły zmierzyły się ponownie, tym razem zagrały przeciwko sobie w Glendale w Arizonie. W sobotę ekipa USA okazała się bardziej gościnna i na Phoenix Stadium wygrała "tylko" 2-0. Już w 1 minucie Alex Morgan posłała futbolówkę do siatki a w 38 minucie na 2-0 zmieniła Megan Rapinoe przy asyście Morgan. Doskonale kilka sytuacji wybroniła kapitan gości - Emma Byrne.

W tym meczu po raz pierwszy od dłuższego czasu nie zagrała w bramce Hope Solo, którą zamieniły Jill Loyden i 18-letnia Nicol Barnhart. Ponoć prawdziwym powodem absencji Solo był ...jej mąż, który miał wejść po raz kolejny w konflikt z prawem i bramkarka musiała go ratować z opersji.

Najważniejsze momenty z meczu USA - Irlandia 2-0 w Glendale:

Jeszcze w tym roku USA zagra dwa mecze z Chinkami: 12 grudnia w Houston w Teksasie oraz 15.12. w Boca Raton na Florydzie.