USA

Waszyngton

Dodany przez Futko, 11 Wrz2013 14:36, czytany 908 razy, komentarze 0

Po letniej przerwie na boisko wróciły piłkarki nożne Stanów Zjednoczonych. W towarzyskim spotkaniu w Waszyngtonie pokonały one drużynę narodową kobiet Meksyku 7-0.

Mistrzynie olimpijskie z Londynu czuły wyraźnie głód piłki, bowiem od pierwszego gwizdka sędziego ruszyły ochoczo do ofensywy i już po 11 minutach prowadziły 1-0 a gola wbiła jak zawsze skuteczna Abby Wambach, wykorzystując podanie od Kristie Mewis. Jednak to nie aktualna zdobywczyni Złotej Piłki FIFA miała zostać bohaterką wieczoru na potężnym RFK Stadium w stolicy USA lecz Sydney Leroux. Otóż napastniczka ta, która ma amerykańskie i kanadyjskie obywatelstwo i jako juniorka grała w kadrze Kanady, była na boisku nie do zatrzymania. Między 21 a 41 minutą strzeliła Meksykankom aż 4 bramki!

W II połowie ponad 12 tys. fanów Hope Solo, Alex Morgan i Abby Wambach oglądało jeszcze dwa gole. W 55 minucie Rachel Buehler pokonała Cecillię Santiago w bramce Meksyku po raz szósty a gości dobiła w 72 nowa twarz w kadrze USA, 20-letnia Morgan Brain, do której piłkę dograła - niejako symbolicznie - "weteranka" Abby Wambach (33).

Zwycięstwo gospodarzy nie podlegało ani przez chwilę dyskusji, grali oni tego dnia szybko i pomysłowo. Ekipa Meksyku była tylko bladym tłem dla jedenastki Toma Sermaniego, która nad podopiecznymi Leonarda Cuellara dominowała w każdym elemencie piłkarskiej sztuki. Obecnie zawodniczki USA czeka 6 tygodni pauzy zaś w połowie października rozpoczną one kolejny cykl 6-7 gier towarzyskich. Warto dodać jeszcze , że dla Christie Rampone był to w kadrze mecz nr 284 (!), zaś Abby Wambach wbiła w reprezentacji bramkę nr 161 i umocniła przodownictwo w światowej klasyfikacji strzelczyń w drużynie narodowej. Hope Solo zaliczyła między słupkami 45 minut i miała współudział w jednej z bramek, natomiast Alex Morgan obejrzała mecz z ławki.

Fragmenty spotkania USA - Meksyk 7-0 na video: