USA

Waszyngton

Dodany przez Futko, 16 Gru2012 19:53, czytany 1179 razy, komentarze 1

Sobotnie spotkanie w Boca Raton na Florydzie było ostatnim meczem reprezentacji kobiet USA w tym roku. Mistrzynie olimpiady w Londynie po raz trzeci wygrały z Chinami, tym razem pokonując Azjatki 4-1.

Dziesiąty mecz z serii Fan Tribute Tour potwierdził, iż ekipa Stanów Zjednoczonych znajduje się w wysokiej formie i obecnie chyba nie ma na świecie drużyny, która mogłaby Amerykankom odebrać palmę pierwszeństwa. Na stadionie w Boca Raton piłkarki USA dominowały grę od początku do końca, chociaż Chinkom udało się ostatecznie wbić w trzecim spotkaniu jedną bramkę. Zanim w 45 minucie Han Peng pokonała Hope Solo, dwa celnie uderzenia pozwoliły zwycężczyniom olimpiady 2012 prowadzić 2-0. W 18 minucie kombinacja Alex Morgan - Abby Wambach przyniosła pierwszego gola. Megan Rapinoe podwyższyła prowadzenie gospodarzy w 36 minucie.

Potem Rapinoe - w 64 minucie - pomogła Wambach strzelić po raz drugi, zaś w 87 minucie Sydney Leroux ustaliła rezultat finalny na 4-1.

Wygrana reprezentantek Ameryki Północnej była ich ostatnim spotkaniem w tym roku. 9 lutego 2013 w Jacksonville USA zagra kolejny mecz, a ich rywalem będzie drużyna narodowa pań Szkocji. W tym meczu powinien zadebiutować już nowy szkoleniowiec liderek klasyfikacji FIFA...Szkot Tom Sermanni. Sermanni przez ostatnie lata prowadził reprezentację Australii kobiet, a przejmie on schedę po szwedzkiej trenerce Pia Sundhage, chociaż w ostatnich spotkaniach USA prowadziła Jill Ellis, dyrektor sportowa w federacji soccera USA.

Warto jeszcze wspomnieć o kilku rekordach Amerykanek. Abby Wambach strzeliła swoje bramki numer 151 i 152 w kadrze i goni liderkę światowej klasyfikacji - Mię Hamm (też USA), która wbiła 158 goli. Duet Wambach - Morgan podzielił się w 2012 roku aż 55 golami! Zwycięstwo w sobotę było 23 meczem USA bez porażki w tym roku. Kapitan reprezentacji Christie Rampone wybiegła na FAU Stadium po raz 276 w barwach narodowych i przesunęła się na drugą pozycję w klasyfikacji ogólnej, w której prowadzi inna Amerykanka - Kristine Lilly (352 mecze w latach 1987-2010).

Fragmenty spotkania USA - Chiny 4-1 na filmie: