USA

Waszyngton

Dodany przez Futko, 8 Lis2013 13:01, czytany 1033 razy, komentarze 0

Trener reprezentacji USA Tom Sermanni sprawdza formę swoich podopiecznych w serii spotkań kontrolnych. Tym razem rywalkami drużyny mistrza olimpijskiego 2012 była ekipa dalekiej Oceanii - Nowa Zelandia.

Pierwsze spotkanie odbyło się 27 października w San Francisco, a obejrzało je ponad 16 tys. fanów Hope Solo i Abby Wambach. Na boisku nie pojawiała się ostatecznie Alex Morgan, która w trakcie rozgrzewki odniosła kontuzję kostki. Ale nawet bez niej Amerykanki wysoko ograły przybysza z piątego kontynentu. Już w 7 minucie dzięki Megan Rapinoe USA prowadziło 1-0. Przed przerwą kolejne dwa gole wbiły Carli Lloyd (12 min.) i Christen Press (42 min.). Po zmianie stron w 54 minucie Hannah Wilkinson strzeliła co prawda kontaktową bramkę dla Nowej Zelandii, ale ostateczne słowo należało do gospodyń niedzielnego meczu, które zakończyły je rezultatem 4-1 po trafieniu Heather O'Reilly w 87 minucie.

W drugim starciu do jakiego doszło 30 października w Columbus w stanie Ohio Amerykanki niespodziewanie napotkały dużo większy opór ze strony rywalek. Miejscowe wprawdzie wyszły w 42 minucie po strzale Sydeny Leroux na prowadzenie, to jednak nie udało im się dowieść wygranej do końca, gdyż na trzy minuty przed gwizdkiem popularne "Kiwi" zdołały - ponownie po uderzeniu Hannah Wilkinson - pokonać Hope Solo i zakończyć spotkanie remisem 1-1. W meczu tym nie wystąpiła Alex Morgan chociaż była w rezerwie.

Teraz przed piłkarkami Stanów Zjednoczonych ostatni już w tym roku sprawdzian. W niedzielę, 10 listopada w Orlando na Florydzie najlepsza drużyna w klasyfikacji FIFA kobiet sparuje się z piłkarkami nożnymi Brazylii! Te drugie do gry przystąpią w składzie ze słynną Martą, która odwiedzi stare strony, bowiem kilka lat temu miała futbolową przygodę w ówczesnej lidze zawodowej USA w barwach klubu z Los Angeles.