flag

Anglia

Londyn

Menu

Nasi partnerzy

Video: Walka o puchar ligi Anglii

Dodany przez Futko, 15 Lip2014 15:32, czytany 1177 razy, komentarze 0

img

Foto: Expansia Media 

Ostatnie tygodnie w piłce kobiecej Anglii stały pod znakiem rozgrywek w pucharze ligi o nazwie Continental Cup.

Dla przypomnienia: poza rywalizacją ligową w 1 i 2 Women's Super League (WSL) na wyspach odbywają się równolegle rozgrywki pucharowe o FA Cup czyli Puchar Anglii, w których startować mogą wszystkie drużyny pań oraz rozgrywki o puchar ligi noszące nazwę sponsora - Continental Cup. W tym ostatnim prawo udziału mają wyłącznie drużyny obu lig WSL.

W sezonie 2014 uczestniczące w Continental Cup kluby podzielono na trzy grupy, przy czym w każdej z nich znalazły się po 2-3 ekipy z drugiej dywizji. Zgodnie z regulaminem do fazy półfinałowej awansować mogli automatycznie zwycięzcy grupowi oraz drużyna z największą ilością punktów z miejsca drugiego.

W
grupie 1 dwie pierwsze pozycje zajęły stołeczne Chelsea i Arsenal Ladies (po 12 punktów) i to one weszły do 1/2 finału. W grupie 2 raczej niespodziewanie na fotelu lidera finiszowały słabo dotąd spisujące się w lidze zawodniczki Manchester City Women (12 pkt.), w pokonanym polu zostawiając dwie jedenastki z miasta Beatlesów - Liverpool Ladies (10 pkt.) i Everton Ladies (także 10 pkt.). Natomiast w grupie 3 niepokonany był zespół Notts County (13 oczek), który wyprzedził wicemistrza ub. sezonu Bristol Academy Women (11 pkt.). Jak widać do dalszej fazy nie przebił się żaden klub z 2 ligi. Nie obyło się zresztą bez zgrzytu - z pucharu wyrzucono mianowicie ekipę Reading FC Women, która w jednym ze spotkań do gry wystawiła nieuprawnioną piłkarkę.

Pary półfinałowe Continental Cup 2014 poznamy niebawem.

Wszystkie poprzednie trzy edycjie turnieju wygrały piłkarki Arsenal Ladies Londyn.

Poniżej ostatnie pojedynki grupowe odbyte w lipcu.


Chelsea Ladies - London Bees 13-0

Millwall Lionesses - Arsenal Ladies 0-4

Birmingham City Ladies - Bristol Academy 0-5

Yeovil - Notts County 0-4

Durham - Manchester City Women 0-3

Liverpool Ladies - Doncaster 3-2

Tagi: Anglia, Puchar Ligi Anglii 2014, Arsenal Ladies, Manchester City Women, Chelsea Ladies

.

komentarze (0):

Bądź pierwszy, dodaj komentarz!

.
Dodaj nowy komentarz: