UEFA

Szwajcaria - Nyon

Dodany przez Futko, 22 Kwi2013 15:24, czytany 651 razy, komentarze 2

Zgodnie z przypuszczeniami w majowym finale Ligi Mistrzyń wystąpią broniące pucharu piłkarki Olympique Lyon i aktualny wicemistrz Niemiec - VfL Wolfsburg.

W rozegranych w miniony weekend meczach rewanżowych Champions League kobiet niespodzianek nie było. Mimo iż angielski Arsenal do końca walczył o zniwelowanie przegranej 0-2 u siebie, i tak zszedł z boiska w Wolfsburgu pokonany. Kiedy w 14 minucie padł gol dla VfL po strzale Seliny Wagner los przyjezdnych z Wielkiej Brytanii był praktycznie przesądzony. Co prawda w 54 minucie napastniczce Kim Little udało się zdobyć kontaktową bramkę, to jednak odpowiedź zielono-białych była niemal natychmiastowa. W 61 minucie kapitan drużyny z Wolfsburga - Nadine Kessler na raty wykonała uderzenie z rzutu karnego, co było końcem marzeń zespołu "The Gunners" o grze w wielkim finale na londyńskim Stamford Bridge. Awans Wolfsburga trzeba uznać za w pełni zasłużony, piłkarki trenera Ralfa Kellermanna w dwumeczu z mistrzyniami Anglii były zespołem lepszym, a trzeba wspomnieć, iż w rewanżu z powodu kartek nie zagrała siła napędowa ofensywy "Wilków" - Alexandra Popp.

Fragmenty meczu półfinałowego Wolfsburg - Arsenal Ladies 2-1 na video:

Buńczuczne zapowiedzi zawodniczek wicemistrza francuskiej Division 1 - Juvisy o odrobieniu strat z pierwszego półfinału w Lyon (przegrały one wtedy 0-3) już w 6 minucie brutalnie zweryfikowały boiskowe wydarzenia. Reprezentantka USA w barwach Olympique - Megan Rapinoe strzeliła do siatki Marion Mancion i tylko cud mógł jeszcze sprawić, że do Londynu pojadą miejscowe. Cudu pod Paryżem jednak nie było, raczej tęgie lanie Juvisy, jakie gospodarzom sprawiła ekipa trenera Patrice Laira. Sam Lair niedzielny mecz obejrzał z trybuny, bowiem w Lyon po trzecim golu dla swoich podopiecznych pokazał "wałka" w stronę kamer telewizyjnych, za co UEFA ukarała go absencją w grze rewanżowej. Nie przeszkodziło to broniącym pucharu Champions League zawodniczkom OL strzelić na boisku rywalek sześciu goli. Poza Rapinoe do siatki trafiły jeszcze bowiem - Lotta Schelin (19 i 51 min), Camille Abily (63) i rezerwowa Laetitia Tonazzi (71 i 78). Honorowa bramka dla Juvisy padła dopiero w 84 minucie za sprawą Kadidiatou Diani. W dwumeczu Olympique - Juvisy te pierwsze wbiły w sumie 9 bramek, co jedynie pokazuje potęgę drużyny z Lyonu, która w ostatnich dwóch sezonach dwukrotnie wygrywała trofeum Ligi Mistrzyń. Majowy finał będzie czwartą konfrontacją "Olympijek" przeciwko jedenastce z Niemiec. Poprzednio raz przegrały (w Madrycie) i raz pokonały (w Londynie) Turbine Poczdam oraz wygrały (w ub. sezonie w Monachium) z 1.FFC Frankfurt.

Fragmenty pojedynku Juvisy - Olympique 1-6 na filmie:

Do kobiecego finału VfL Wolfsburg - Olympique Lyon w rozgrywkach Champions League sezonu 2012/13 dojdzie w czwartek, 23 maja o godzinie 20.30 na stadionie klubu FC Chelsea Londyn - Stamford Bridge.