Francja

Paryż

Dodany przez Futko, 3 Kwi2014 11:55, czytany 893 razy, komentarze 0

Ostatnie mecze pokazały, że z formą liderów francuskiej Division I kobiet nie jest najlepiej. Zespół z Lyon wygrał dzięki jedenastce w doliczonym czasie gry, natomiast Paris St. Germain tylko zremisował w St. Etienne.

Wyprawa do Rodez długo jeszcze będzie się śniła ekipie Olympique. Po zdobyciu prowadzenia w I połowie po rzucie karnym, mistrzynie Francji otrzymały niespodziewany cios w 86 minucie, kiedy miejscowe wykorzystały błąd golkiperki Lyon i doprowadziły do wyrównania. Mecz dobiegał już końca i wszystko wskazywało na to, że dojdzie do niespodziewanego podziału punktów, gdy strzał w polu karnym piłkarki gości trafił w rękę defensorki Rodez i sędzia bez namysłu wskazała na "wapno". Elise Bussaglia po raz drugi wykazała stalowe nerwy i uderzeniem przy słupku zapewniła wygraną przybyszom. Cztery "oczka" (we Francji za zwycięstwo przyznaje się 4 punkty) umożliwiły OL utrzymanie prowadzenia w tabeli. Po 18 rundach najlepsza kobieca drużyna nad Sekwaną ostatnich lat ma 69 pkt. Jednak z jej formą jest ostatnio dość kiepsko. Także poprzedni mecz ligowy Lyon wygrał u siebie po męczarniach skromnym wynikiem 1-0 z Yzeure. I tym razem bohaterką była Busagglia, która "ukąsiła" rywala strzelając do siatki w 51 min. gry.

Szansy na dogonienie liderek nie wykorzystał Paris St. Germain. Drużyna ze stolicy miała okazję na zwycięstwo z himerycznym St. Etienne, ale podopieczne trenera Farida Benstiti wracały do domu tylko z jednym punktem po remisie 0-0. Polska bramkarka Katarzyna Kiedrzynek nie była w kadrze na ten mecz.

PSG ma obecnie 64 punkty i musi uważać na czającą się za plecami jedenastkę Juvisy (63 pkt.), która ostatnio prezentuje stabilną formę, a w 18 rundzie mistrzostw pokonała czwarty w tabeli Montpellier 2-1, by potem w powtórzonym spotkaniu ograć gładko St. Etienne 3-0.

Na nudę i brak emocji francuscy fani kobiecej piłki nożnej zatem nie mogą na pewno narzekać. 19 kolejka Division I rozegrana zostanie po przerwie na eliminacje do mistrzostw świata w Kanadzie i odbędzie się 19 i 20 kwietnia. Czy przyniesie niespodzianki mogące doprowadzić do zmiany prowadzących w klasyfikacji dowiemy się za dwa tygodnie.

Gole w meczu Rodez - Olympique Lyon 1-2:

Bramki 18 rundy Division I Francji:

Wyniki 18 kolejki rozgrywek 2013/14:

Saint-Etienne - Paris St. Germain 0-0
Olympique Lyon - Yzeure 1-0 (Gol: Bussaglia 51)
Muret - Soyaux 1-7 (Gole: Kabore 90 - Djebbar 10, 30, 43, Bourgouin 12, 21, 64, Dumont 18)
Hénin-Beaumont - Guingamp 1-1 (Gole: Cousin 5 - Robert 23)
Juvisy - Montpellier 2-1 (Gole: Catala 39 - Brétigny 49, Beattie 63)
Arras - Rodez 1-0 (Gol: Bultel 7)

Zaległy mecz (17 runda):

Rodez - Olympique Lyon 1-2 (Gole: Banuta 86 - Bussaglia 21, 94 - oba rzuty karne)