flag

Polska

Warszawa

Menu

Nasi partnerzy

W Łodzi będzie pierwsza liga!

Dodany przez Futko, 18 Cze2013 16:21, czytany 1620 razy, komentarze 0

img

Drużyna UKS SMS po awansie do I ligi. Foto: Expansia Media 

Dzień 16 czerwca 2013 przejdzie do historii piłki nożnej kobiet w Łodzi. Tego dnia drużyna Szkoły Mistrzostwa Sportowego postawiła kropkę nad "i" w kwestii awansu do I ligi.

Daleka wyprawa na mecz z Victorią Gaj zakończyła się planowaną wygraną podopiecznych trenera Adriana Sokołowskiego, które rozgromiły gospodynie spotkania 11-0. Pozwoliło to łodziankom pozostawić w pokonanym polu depczące im przez cały sezon po piętach futbolistki Pelikana Łowicz, które w ostatniej serii gier pauzowały i mogły jedynie po cichu liczyć na potkniącie się rywalek. Do tego jednak nie doszło. Jest za to historyczny awans, który ma być początkiem budowy wielkiej piłki kobiecej w mieście Widzewa i ŁKS-u.

Szef UKS SMS Janusza Matusiak już ogłosił plany na przyszłość. W klubie powstanie piłkarska szkółka, gdzie młode adeptki futbolu będą mogły godzić uprawianie sportu ze zdobyciem solidnego wykształcenia. A baza sportowa w SMS godna jest pozazdroszczenia: boiska trawiaste, ze sztuczną nawierzchnią, hala, basen. W dalszej perspektywie jest oczywiście awans do Ekstraligi a w przyszłości nawet walka o tytułu mistrza Polski i gra w Champions League. Plany odważne, lecz historia słynnego Widzewa, który z III ligi wspiął na szczyty piłkarskie i w europejskich pucharach gromił tuzy światowego futbolu jak Manchester czy Juventus Turyn, każą plany klubu z ulicy - nomen omen - Milionowej uznać za możliwe do spełnienia. Pierwszy duży krok został już zrobiony.

Po ostatnim meczu trener Adrian Sokołowski nie krył zadowolenia z postawy swoich zawodniczek i warunków w jakich przyszło mu działać:

Udział w awansie miały następujące osoby:

Piłkarki: Agnieszka Walak, Katarzyna Pioruńska, Aleksandra Kurczewska, Anna Król, Anna Pioruńska, Dagmara Suskiewicz, Danuta Paturaj, Elżbieta Kluszczyńska, Emilia Zadworny, Izabela Pieprzowska, Justyna Milewska, Katarzyna Borowiec, Kinga Kurek, Magdalena Burska, Maria Sarzalska, Marta Świstacz, Martyna Dębska, Martyna Makowska, Małgorzata Jędrzejka, Monika Walak (najlepsza snajperka - 13 goli), Paulina Aninowska, Paulina Forysińska, Roksana Oraczewska, Sylwia Wedrich i Sylwia Własny.

Trenerzy: Mirosław Wojdyła (runda jesienna), Adrian Sokołowski i Andrzej Wojnowski.

Kierownik drużyny: Tomasz Suskiewicz.

Poniżej bohaterzy sportowi Łodzi - drużyna UKS SMS 2012/13. Foto: Expansia Media

Tagi: UKS SMS Łódź, II liga małopolska

.

komentarze (0):

Bądź pierwszy, dodaj komentarz!

.
Dodaj nowy komentarz: