World Cup 2015: rozlosowane grupy finałów

Dodany przez Futko, 7 Gru2014 17:31, czytany 588 razy, komentarze 0

img

Foto: loft6.com 

W kanadyjskiej Ottawie odbyła się ceremonia losowania finałów mistrzostw świata kobiet 2015.

Włodarze FIFA oraz zaproszeni goście przydzielili 24 zespoły narodowe do 6 grup. Niespodzianek nie zanotowano, bowiem system według którego rozstawiono poszczególne drużyny nie dawał możliwości konfrontacji silnych reprezentacji w fazie kwalifikacji. Jeśli już ktoś może narzekać na los to chyba tylko gospodarze turnieju Kanadyjczycy, którzy w grupie A mają mocnych rywali o dość podobnym poziomie gry.

Oto podział na poszczególne grupy od A do F:

grupa A: Kanada, Nowa Zelandia, Chiny, Holandia
grupa B: Niemcy, Wybrzeże Kości Słoniowej, Norwegia, Tajlandia
grupa C: Japonia, Kamerun, Ekwador, Szwajcaria
grupa D: USA, Nigeria, Australia, Szwecja
grupa E: Brazylia, Kostaryka, Korea Pld., Hiszpania
grupa F: Francja, Meksyk, Kolumbia, Anglia

Na pewno ciekawie będzie w grupie D, gdzie wicemistrz świata USA zagra ze Szwedkami, które prowadzi była selekcjonerka Amerykanek - Pia Sundhage. Spore emocje obiecuje niewątpliwie konfrontacja Francji i Anglii w grupie F. Z dużym zaciekawieniem oczekiwać będziemy też pojedynku dwóch latynoskich szkół futbolu - Brazylii i Hiszpanii. Dość łatwe zadanie mają na początek reprezentacje Niemiec (grupa B) i Japonii (grupa C). Aktualne mistrzynie świata jedynie w pojedynku ze Szwajcarkami powinny natrafić na większy opór.

Turniej, który po raz pierwszy zgromadzi aż 24 kraje, odbędzie się między 6 czerwca a 5 lipca 2015 roku na 6 stadionach. Mecz finałowy rozegrany zostanie w Vancouver. Pozostałe gry odbędą się w Edmonton, Winnipeg, Ottawie, Montrealu i Moncton.

Stadion w Vancouver - arena meczu o tytuł mistrza świata 2015. Foto: Wikipedia

Sprawą, która wzbudziła dużo emocji i kontrowersji jest zapowiedzania gra na sztucznych nawierzchniach. Grupa niezadowolnych zawodniczek (m.in. Abby Wambach, Nadine Angerer i Lotta Schelin), kilka miesięcy temu złożyła oficjalny protest o nierównym traktowaniu piłkarek z futbolistami. Panowie na mundialach grają - jak wiadomo - wyłącznie na nawierzchniach trawiastych. Na razie sprawa jest w sądzie, który miałby rozstrzygnąć z spór z FIFA, jednak wiele wskazuje na to, iż działacze z Zurichu i tym razem będą górą.

Mistrzostwa otworzy mecz gospodyń FIFA Women's World Cup 2015 Kanadyjek z drużyną pań Chin, który odbędzie się 6 czerwca na Commonwealth Stadium w Edmonton. Ogółem fanów kobiecego piłkarstwa czekają aż 52 pojedynki. Dla przypomnienia w finale poprzedniego turnieju w Niemczech w 2011 zagrały Japonia i Stany Zjednoczone. Po dogrywce Japonki zwyciężyły w karnych 3-1. Brązowe medale przypadły Szwedkom, które pokonały 2-1 jedenastkę Francji.

Szczegółowy terminarz meczów oraz inne informacje dotyczące turnieju pojawią się wiosną 2015.


Japonia - mistrz świata World Cup 2011. Foto: loft6.com

Tagi: Mistrzostwa świata 2015, Mundial Kanada 2015, losowanie World Cup 2015

.

komentarze (0):

Bądź pierwszy, dodaj komentarz!

.
Dodaj nowy komentarz: