flag

Brazylia

Brasília

Menu

Nasi partnerzy

Wygrają medale czy znów zawiodą?

Dodany przez Futko, 19 Lip2012 16:55, czytany 2209 razy, komentarze 0

img

Reprezentacja piłkarska kobiet Brrazylii. Foto: CBF

Najbardziej nieprzewidywalna drużyna piłkarska świata leci na olimpiadę do Londynu z wielkimi nadziejami na złote medale. Wygrają czy - jak to już bywało - wrócą do domu zawiedzione z pustymi rękami?

Oceniając możliwości reprezentantek Brazylii, mających w swoich szeregach piłkarkę z pięcioma tytułami najlepszej futbolistki świata, założyć trzeba, iż drużyna ta będzie jednym z faworytów do wygrania turnieju na igrzyskach. Z drugiej strony mało kto potrafi tak zawieść w najważniejszych momentach jak ekipa popularnych "Canarinhas". Indywidualne umiejętności takich gwiazd futbolu kobiecego jak Marta, Rosana czy Cristiane nie mają sobie chyba równych na świecie, piłkarki te potrafią rozstrzygnąć w pojedynkę każdy mecz, nawet olimpijski finał. Pytanie tylko czy będą miały ochotę na grę i ambicje by walczyć o najwyższe laury i czy nie pokłócą się szybko między sobą, gdy nie wyjdzie im jakiś mecz lub nawet kilka akcji. Brazylijskie gwiazdy są z jednej strony "galaktyczne", a z drugiej strasznie kapryśne i z piłkarskiego nieba szybko potrafią spaść do futbolowego piekła.

O tym jak to w przypadku reprezentacji z Kraju Kawy i Samby może wyglądać świadczą ich występy na niedawnych mistrzostwach świata w Niemczech. Przybyły na turniej z celem wygrania czempionatu a zagrały nijako i do domu wróciły rozczarowane, nie pokazując ani futbolowej maestrii ani ciekawej gry, na co je niewątpliwie stać.

Jak wypadną na stadionach Wielkiej Brytanii podczas lipcowo-sierpniowego turnieju piłkarskiego na olimpiadzie tego pewnie nie wie nikt, włączając same zawodniczki oraz ich trenera Jorge Barcellosa, który kadrę przejął po kiepskich występach na mistrzostwach 2011 w Niemczech. Brazylia do igrzysk przygotowywała się przez dwa tygodnie na obozie w Szwajcarii, co zagwarantować ma zgranie zespołu i dobrą atmosferę poza stadionami. "Canarinhas" wygrały pod Alpami lokalny puchar pokonując startujące na olimpiadzie Kolumbię (2-1) i Kanadę (2-1) oraz zagrały zwycięski sparing z klubem SC Kriens (2-0), co oczywiście zostało odpowiednio nagłośnione w samej Brazylii, ale na boisku Marta i jej koleżanki celowały głównie w akcjach indywidualnych, zaś rażące błędy w defensywie ratowała ich bramkarka. Pocieszeniem było to, iż dobrą dyspozycję i ochotę do gry pokazała wspomniana Marta, której na dobre wyszedł transfer z USA do Szwecji, gdzie jej klub Tyreso FF walczy o tytuł mistrza a sama piłkarka dobrze się zaaklimatyzowała w nowym otoczeniu. Bardzo dobrą formę zaprezentowała ponadto doświadczona, 32-letnia golkiperka Andreia Suntaque oraz ofensywna pomocniczka Formiga. Kadra Brazylijek to teraz konglomerat zawodniczek z całego świata, bowiem po rozwiązaniu sekcji futbolu kobiecego w słynnym brazylijskim FC Santos najlepsze rozjechały się po klubach na całym globie.

Na olimpiadzie drużyna z Ameryki Południowej zagra w grupie E przeciwko reprezentacjom Kamerunu (25 lipca, mecz w walijskim Cardiff), Nowej Zelandii (28 lipca, także w Cardiff) oraz gospodarzom igrzysk - Wielkiej Brytanii (mecz 31 lipca w Londynie na słynnym stadionie Wembley). Wiele wskazuje na to, iż Brazylijki, które na igrzyskach w Pekinie w 2008 roku wywalczyły srebrne medale, przebrną tę fazę, jednak z dużą dozą ostrożności należy formułować szanse "Kanarkowej" ekipy co do miejsca na podium. Wysoko windowane nadzieje, w przeszłości często kończyły się wielkim rozczarowaniem i sportowym kacem. Jak będzie tym razem - najlepiej spuentować znanym powiedzeniem pewnego niewidomego: pożywiom, uwidzim.

Brazylia 2012 - nieprzewidywalna jak zawsze. W jakich nastrojach wróci z londyńskiej Olimpiady? Foto: CBF

Kadra Brazylii na Igrzyska Londyn 2012:

Bramkarki:

Andreia Suntaque, Thais, Barbara

Obrona:

Daiane, Aline Pellegrino, Erika, Renata Costa, Grazielle

Pomoc:

Ester, Formiga, Rosana, Francielle, Bruna, Elaine, Tania, Danielle

Atak:

Marta, Fabiana, Maurine, Thais Guedes, Cristiane, Debora

Selekcjoner: Jorge Barcellos

Tagi: Brazylia, Olimpiada Londyn 2012

.

komentarze (0):

Bądź pierwszy, dodaj komentarz!

.
Dodaj nowy komentarz: