Szwajcaria - Zurich

Wyłoniono półfinalistów turnieju U-20

Dodany przez Futko, 2 Wrz2012 11:21, czytany 621 razy, komentarze 0

Stadion Narodowy w Tokio - arena decydujących gier o medale. Foto: Wikipedia

Jeśli ktoś liczył na niespodzianki w meczach ćwierćfinałowych mistrzostw świata w piłce nożnej kobiet U-20 to jednak się zawiódł bowiem wszyscy przedmeczowi faworyci osiągnęli kolejną, przedostatnią już rundę.

Najbardziej zacięte były mecze Koreii Północnej i USA oraz Nigerii z Meksykiem, które potrzebowały dogrywek, by wyłonić półfinalistów japońskiego czempionatu. USA wygrało ostatecznie 2-1 dzięki bramce w 98 minucie, zaś Nigeryjki wypunktowały zaciekle walczące Latynoski z Meksyku 1-0, strzelając zwycięskiego gola na stadionie w Saitama dopiero w 109 minucie dogrywki.

W dwóch pozostałych grach 1/4 mistrzostw gospodynie turnieju Japonki prowadziły po 20 minutach 2-0 z Koreą Południową i mimo kontaktowego gola tych ostatnich w pierwszym kwadransie, trzecie trafienie Yoko Tanaka w 37 minucie przypieczętowało awans Japonek. Ich rywalem w walce o finał będą aktualne mistrzynie świata Niemki, które raczej spacerowo ograły Norwegię 4-0, prowadząc w pierwszej części meczu 3-0, by na pięć minut przed końcem czwartą bramką zamknąć piątkowe spotkanie.

Mecze półfinałowe odbędą się na Stadionie Narodowym w Tokio 4 września. Zagrają w nich: