flag

Polska

Warszawa

Menu

Nasi partnerzy

Zakończyła się konsultacja obu kadr

Dodany przez Futko, 7 Kwi2013 20:00, czytany 2224 razy, komentarze 1

img

Foto: Expansia Media 

Przez kilka dni Grodzisk Wielkopolski był miejscem zgrupowania dwóch reprezentacji Polski w piłce nożnej kobiet. Na obiektach miejscowego klubu ćwiczyły wspólnie kadra seniorska oraz piłkarki drużyny U-19.

Obie reprezentacje zamieszkały w znajdującym się na obiektach sportowych byłego mistrza kraju w piłce męskiej hotelu "Groclin". Mimo zimowej aury ponad 30 zawodniczek nie miało powodów do nudy. Program zgrupowania wypełniony był intensywnymi treningami sportowymi, zaś pomiędzy nimi nasze reprezentantki miały szereg innych zajęć. Odbyły m.in. spotkania z psychologiem sportu i pogadanki z lekarzem reprezentacji w temacie żywienia. Przeszły ponadto specjalne badania wydolnościowe oraz zaliczyły dwie ciekawe sesje zdjęciowe przygotowane przez PZPN oraz prezes Warty Poznań - Izabellę Łukomską-Pyżalską, która w ramach Komisji ds Piłkarstwa Kobiecego promuje futbol pań.

Dla zabawy trenerzy zorganizowali symulację losowania eliminacji mistrzostw świata 2015. Występująca w roli "sierotki" bramkarka Katarzyna Kiedrzynek do "polskiej grupy" wylosowała reprezentacje Niemiec, Holandii, Chorwacji, Słowenii i Węgier. Następnie wszyscy układali "idealny" terminarz gier dla biało-czerwonych. Jak będzie naprawdę przekonamy się już 16 kwietnia.

Nad przebiegiem zgrupowania czuwał członek zarządu PZPN i przewodniczący Komisji ds Piłkarstwa Kobiecego - Andrzej Padewski oraz sztab szkoleniowy wokół selekcjonera kadry A i do lat 19 - Wojciecha Basiuka.

Konsultacja, która w sumie trwała od 1 do 7 kwietnia i była drugą w tym roku, zakończyła się wewnętrznym sparingiem pomiędzy drużynami "Czerwonych" i "Zółtych". Te pierwsze zwyciężyły po dwóch golach Natalii Chudzik i jednym Katarzyny Sobkowicz 3-0.

Poniżej prezentujemy kilka impresji fotograficznych z pobytu kadry w Grodzisku Wielkopolskim. Wszystkie zdjęcia: Expansia Media

Mimo wiosny stadion Groclinu w Grodzisku Wlkp. pokryty był jeszcze śniegiem.

Zajęcia odbywały się - w zależności od pogody albo na boisku o sztucznej nawierzchni albo na murawie trawiastej.

Od 4 kwietnia do kadry seniorek dołączyły również piłkarki reprezentacji do lat 19.

Zajęcia odbywały się pod czujnym okiem sztabu szkoleniowego wokół selekcjonera Wojciecha Basiuka.

Piłkarki odbyły również dwie sesje fotograficzne - tutaj prezentują się w komplecie reprezentantki seniorek i drużyny U-19.

Po zdjęciach bardziej oficjalnych zawodniczki odbyły sesję z szefową poznańskiej Warty.

Nikt nie narzekał też na kuchnię podczas grodziskiego zgrupowania - było dużo i smacznie.

Szef kobiecej piłki - Andrzej Padewski dbał o dobry nastrój w trakcie pobytu kadry w Grodzisku.

Nad organizacją konsultacji szkoleniowej kadry czuwały dwie kierowniczki - Emilia Wnuk (z prawej) i Izabela Gutkowska.

Sprawna praca personelu hotelowego ułatwiała pobyt naszym kadrowiczkom - tą drogą pozdrawiamy panie: Iwonę, Marzenę, Edytę, Paulinę i Joannę.

Grą kontrolną "czerwonych" i "żółtych" zakończyło się tygodniowe zgrupowanie obu reprezentacji w Grodzisku Wlkp.

Tagi: Reprezentacja Polski kobiet, zgrupowanie

.

komentarze (1):

Napisał: meta , 8 Kwi2013 13:22

w koncu brawa dla pzpn. rusza sie cos w naszej pilce kobiecej oby tylko nie skonczylo sie na sesjach zdjeciowych i na zgrupowaniach. trzymajmy kciuki za 17-latki i awans do finalow. potem kolej na was dziewczyny. pozdrawiam ze szczecina. wasza fanka.


.
Dodaj nowy komentarz: