flag

Kamerun

Jaunde

Menu

Nasi partnerzy

Złoty Kamerun

Dodany przez Futko, 27 Kwi2012 12:45, czytany 1744 razy, komentarze 0

img

Foto: Expansia Media

W stolicy Mozambiku - Maputo odbyły się Igrzyska Afrykańskie, w ramach których rozegrano turniej piłki nożnej kobiet. W finale spotkały się wiodące drużyny kontynentu - Kamerun i Ghana.

FINAŁ

Awans Kamerunu i Ghany do rundy finałowej nie był niespodzianką - obie reprezentacje poczyniły w ostatnim czasie duże postępy i należą do ścisłej czołówki na Czarnym Lądzie. Szczególnie warto zwrócić uwagę na ekipę Kamerunu, która wraz z Republiką Południowej Afryki zakwalifikowała się do igrzysk olimpijskich w Londynie. Ghana jest z kolei bliska awansu swojej młodzieżówki do mistrzostw świata do lat 20 w Japonii.

Mecz finałowy dostarczył sporo emocji, ale na dobre rozkręcił się dopiero w drugiej połowie. Początkowo obie drużyny badały się i pod bramkami rzadko dochodziło do strzeleckich sytuacji. W drugiej części trenerzy dali sygnał do ofensywy i raz po raz obie golkiperki musiały wykazać swoje spore umiejętności. Ostatecznie tego dnia szczęście uśmiechnęło się do reprezentantek Kamerunu, które wygrały 1-0 a gola na wagę złotych medali zdobyła w 56 minucie Madeleine Ngono umieszczając piłkę w bramce przeciwniczek pięknym strzałem głową.

Skład zwycięskiej drużyny Kamerunu w meczu z Ghaną wyglądał następująco:

Ngo Ndom - Manie, Meffometou, Aboudi, Ngono (Ngaska 90+2), Beyene (Mihamle 75’), Medoua, Bella, Sonkeng, Enganamouit (Zouga 68’), Feudjio.

Tagi: Igrzyska Afrykańskie, Kamerun, Ghana

.

komentarze (0):

Bądź pierwszy, dodaj komentarz!

.
Dodaj nowy komentarz: